Demi qëllon për vdekje matadorin profesionist
18/06/2017 - 11:58

Matadori fitues i çmimit përkatës, Ivan Fandino është vrarë në arenën e garës pasi u godit nga demi i fuqishëm me brirë të mëdhenj.

Luftëtari 36 vjeçar, i cili i kishte hyrë këtij profesioni që në moshën 12 vjeçare, vdiq në qytetin francez të Mont-de-Marsan, pranë kufirit me Spanjën.

 Këmbët e Fandinos u koklavitën, ndërsa demi i nguli bririn e tij në pjesën e shpinës, duke i dëmtuar mushkëritë.

Matador, i cili kishte një grua dhe një vajzë, erdhi nga rajoni Baske i Spanjës dhe luftoi me qindra dema gjatë karrierës së tij.

Kuptohet se zemra e tij ndaloi në ambulancë dhe kur mbërriti në spital, mjekët nuk mund të bënin asgjë për ta shpëtuar.

/Ora News.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Prokuroria: Anëtarë të Këshillit publikuan të dhëna që cënojnë hetimin

Close