Londër, arrestohet një 30-vjeçar me thikë në hyrje të parlamentit
16/06/2017 - 15:52

Policia e Londrës ka arrestuar një person i cili mbante në dorë një thikë.

Personi i cili u arrestua është rreth 30 vjeç

Ky incident nuk mendohet të ketë lidhje me terrorizmin.

Deri më tani nuk është raportuar për ndonjë person të lënduar, ndërsa hyrja për në parlament u mbyll derisa u normalizua situata.

Siguria në pallatin  Westminster është rritur që pas sulmit terrorist në 22 mars. 

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
BOOM/ Djegia e mbeturinave po helmon banorët e Çorumit (20 tetor 2017)

Close