Teksas - Studenti vret oficerin e policisë
10/10/2017 - 8:48

Një student 19-vjeçar ka vrarë një oficer policie në SHBA.

Mediat raportojnë se pas ngjarjes është mbyllur përkohësisht Univeristeti në Lubok të Teksasit.

Të shtënat kanë ndodhur mbrëmjen e së hënës, pasi policia e kishte kontrolluar dhomën e studentit dhe kishte zbuluar drogë në këtë universitet, kanë raportuar mediat në qytetin Lubok.

Pasi oficerët e dërguan studentin në stacionin e policisë në kompleksin universitar, raportohet se studenti e kishte nxjerrë revolen dhe e kishte qëlluar oficerin në kokë.

Pas ngjarjes studenti u largua por u arrestua më von.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento