Zjarret në Kaliforni, rritet në 21 bilanci i viktimave
12/10/2017 - 7:39

Një çift që kohët e fundit festoi përvjetorin e 75-të të martesës janë mes 21 të vdekurve nga zjarret që kanë përfshirë Kaliforninë.

Charles Rippey 100 vjeç dhe gruaja e tij Sara, 98 vjeç, u dogjën nga flakët që kanë shkatërruar 115,000 hektarë dhe 3,500 ndërtesa.

Zyrtarët në qarkun Sonoma  thonë se ende 380 persona janë të zhdukur.

Gjatë të mërkurës u evakuuan shumë person. I gjithë qyteti i Calistoga, në qarkun Napa, iu tha të largohej – rreth 5,000 banorë – dhe policia ndaloi të gjithë qarkullimin për të mos lejuar afrimin në këtë zonë.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter