Lajmet nga Lifestyle

Fshati me vila nënujore, luksi i paparë në Dubai

Për ata që e konsiderojnë horizontin mbreslënës të Dubait apo ishujit e krijuar në formë palme jo shumë ekzotike atëherë një eksperiencë e re e paharrueshme iu pret në këtë vend mahnitës. Një fshat i vërtetë me vila nënujorë prej …

Fshati ku vajzat shndërrohen në djem

Vajzat në një fshat të izoluar të Karaibeve kthehen në meshkujt kur arrijnë moshën e pubertetit, për shkak të një çrregullimi të rrallë genetik. Është llogaritur se 1 në 90 fëmijë të lindur në Salias, në Republikën Domenikane, e nisin …

‘Hekurosja’ e gjinjve, metoda e dhimbshme për të mbrojtur vajzat e vogla

Një grua në Afrikë masazhon gjinjtë e vajzës 10-vjecare ndërsa fëmijët e tjerë e shikonin të tmerruar. Veronica filloi ta bënte këtë gjë shtatë muaj para se të fotografohej nga egjiptiantja Heba Khamis dhe duket se gjithcka e zhvillon nëpërmjet …

U pickua nga një insekt, gruaja humb këmbët dhe një dorë

Një grua në Këln të Gjermanisë humbi të dyja këmbët dhe krahun e majtë pasi u pickua nga një insekt, ndërkohë që po nxirrte mbeturinat jashtë. Ngjarja ndodhi në mes të muajit Mars, por lajmi është bërë i ditur vetëm këtë …

Ylberi ‘rozë’ mahnit qytetarët

Një ylber i rrallë që kishte ngjyrë rozë u zbulua në perëndim të Anglisë, mbrëmjen e së hënës. Ekspertin e kanë përshkruar si ‘iluzion optik’ këtë fenomen të parë në Bristol. Njerëzit kanë nxituar që të filmojnë momentin duke e …

Çifti përjeton tragjedinë një ditë pas martesës

Një cift nga Kansas, ShBA kanë përjetuar një tmerr të vërtetë, vetëm një ditë pas martesës. Gjatë një udhëtimi, makina e tyre u përplas me një pemë duke bërë që të humbnin jetën. Austin Bouma ishte shoferi që nuk i …

Njihuni me 100-vjeçaren që realizon tatuazhe me thumba

Një ndër femrat më të vjetra në botë, Whang Od Oggay nga Filipinet arrin të realizojë art antik (tatuazhe) mëpërmjet gjembave apo thumbave. 100-vjecarja filloi të bënte këtë gjë që kur ishte 15 vjec duke treguar se nuk do të …

Zbuloni si femrat mund të joshin një mashkull për një orë

Ekspertja e seksit, Louise Mazanti ka treguar për metodën e joshjes së meshkujve nga femrat, gjë që mund të ndodhë vetëm në një orë prej ‘aftësive’ të vaginës. Ajo shpjegon se femrat duhet të “dëgjojnë” vaginën e tyre për të …

Futbollisti freestyle performon në stacionin e radios në lartësinë 183 metra

Një futbollist freestyle ka treguar aftësitë e tij të pabesueshme në përdorimin e topit në majën e një stacioni radioje në lartësisë 183 metra. John Farnworth, nga Preston, Lancashire, u ngjit në majën e stacionit të radios në Inskip. Pamjet …

Shokuese, ndihmës infermieri dhunon gruan shtatëzanë në spital

Një ndihmës infermier ka dhunuar një grua shtatëzanë në spital duke i rënë në stomak. Incidenti i tmerrshëm është kapur nga kamerat e spitalit në qytetin e Valparaisos në bregun e Kilit. Ndihmës infermieri dhe gruaja shtatëzanë, e cila është …

Zënka midis elefantit dhe patës nuk përfundon ashtu siç mund ta mendoni

Një video qesharake është filmuar në një kopësht zoologjik në Utah të Shteteve të Bashkuara. Pamjet tregojnë një elefant të ri në Afrikë dhe një patë kanadeze teksa përleshen me njëra- tjetrën.  Ajo që vihet re është se këto gjallesa …

Hajduti i vjedh telefonin, ja çfarë i bën gruaja

Kjo video është vetëm një paralajmërim për të gjithë hajdutët e mundshëm. Viktima juaj mund të bëhet një kundërshtar shumë i frikshëm, siç dëshmon kjo grua kur rrahu për vdekje një burrë që dyshohet se u përpoq ti vjedhë celularin. …

Pulla amerikane me flamurin shqiptar

Një pullë amerikane me imazhin e flamurit shqiptar, lëshuar në vitin 1943, është fotoja e ditës së Ambasadës Amerikane në Shqipëri. Fotoja e pullës është publikuar në faqen zyrtare të Facebook të ambasadës. “U.S. #918” është pjesë e Serisë së …

Konsumon drogën “Mamba Zombie”, shihni si shndërrohet

Kjo video tregon një person që ulërin dhe rrëshqet në tokë, ndërsa dyshohet se ka konsumuar drogën  “Mamba Black Zombie’. Rapper Jess1 tha se njeriu u shfaq “i pushtuar” dhe vuante nga halucinacionet kur u rrëzua në dysheme me sytë …

Zgjuarsi njerëzore, shimpazeja përdor fije bari si mjet për të ngrënë milingona

Një shimpaze e uritur ka treguar zgjuarsi njerëzore duke përdorur një fije bari për të nxjerrë milingonat e shijshme brenda një peme. Në videon e mahnitshme shihet shimpazeja duke futur me kujdes një fije bari brenda një trungu peme. Duke …

Google pushon inxhinierin pas mesazhit ofenduese për gratë

Një mesazh për pabarazinë gjinore në industrinë e teknologjisë i ka kushtuar vendin e punës një punonjësi të Google. Javën e kaluar, inxhinieri James Damore shkroi në një material të brendshëm të kompanisë këtë mesazh: “Shpërndarja e preferencave dhe aftësive …

Vrapuesi shtyn kalimtaren para autobusit, sekondat dramatik ‘vendosin’!

Kamerat e sigurisë kanë arritur të filmojnë disa momente që të bëjnë vërtet të mbash frymën. Një grua shtyhet nga një vrapues i cili po vraponte përgjatë rrugës Putney në perëndim të Londrës. Gruaja rrëzohet mu në anë të trotuarit …

Harroi të mbyllë dritaren, miliona mushkonja i futen në makinë

Pamjet e neveritshme tregojnë makinën e një njeriu fatkeq të mbushur plotësisht me mushkonja. Peshkatari nga Rusia teksa kishte dalë për të peshkuar me shokët e tij kishte harruar të mbyllë dritaren. Teksa është kthyer ka gjetur miliona mushkonja brenda …

Çfarë ndodh në të vërtetë pas vdekjes

Pyetja se çfarë ndodh me ne pasi vdesim mbetet ende një nga misteret më të mëdha të jetës, pasi asnjë nuk e di në të vërtetë se çfarë qëndron përpara. Por njerëzit që janë shpallur klinikisht të vdekur për një …

E tmerrshme, krokodili sulmon kujdestarin e kafshëve

Ata janë shumë të famshëm për kapjen e gjahut nga uji dhe gëlltitjen e plotë të tij. Dhe një kokodil 5 metra tregoi se përse lloji i tij është aq i frikshëm pasi trembi për vdekje një kujdestar. Otis, njeringrënësi …

E braktis e dashura në vendin e shkretë, mbijeton duke ngrënë lule dhe insekte

Një burrë nga Britania ka arritur që të mbijetojë në natyrën e egër të Australisë për tri ditë duke ngrënë insekte, lule dhe duke varrosur trupin e tij në rërë. Anthony Collis u zhduk gjatë një udhëtimi me të dashurën …

Restoranti kinez ofron ulje çmimesh në varësi të madhësisë së gjoksit

Një restorant kinez është gjendur mes sulmit të kritikave pasi nxorri një ofertë ku ofronte ulje çmimesh për gratë në varësi të madhësisë së gjoksit të tyre  Sipas Qianjiang Evening Post, banorët vendas u ankuan tek autoritetet vendore pasi panë posterin …

Ballafaqimi i guximshëm me një luan mali

Një ballafaqim u guximshëm me një luan malli filloi me një pamje të shkurtër të bishtit të tij në “High Sierra” në shkretëtirën e Kalifornisë. Brian McKinney nuk besonte se ishte një pumë që partneri i tij Sam Vonderheide e …

Zvicër, lakuriqi i natës kafshon një burrë, infektohet nga tërbimi

Drakula nuk është kthyer, por një rast i Zvicrës na paralajmëron të ruhemi nga lakuriqi i natës. Autoritetet zvicerane në fakt kanë raportuar një rast infektimi nga virusi i tërbimit të një kafshe, në kantonin e Neuchatel në Zvicër.  Ky …

Shkoi në plazh dhe e pësoi kështu, shkencëtari zbulon misterin 

Misteri pas një krijese deti që ha mishi e keq e që lanë një adoleshent me këmbë të gjakosur mund të jetë zgjidhur. Sam Kanizay, 16 vjeç, u ngrit i lënduar pas futbollit të shtunën dhe vendosi të zhysë këmbët …

Trump kërcënon, Toyota dhe Mazda ndërtojnë fabrikën 1.6 miliardë dollarë në SHBA

Dy nga kompanitë më të mëdha të makinave Toyota dhe Mazda po planifikojnë që të ndërtojnë një fabrikë prodhimi prej 1.6 milardë dollarësh në SHBA. Kjo fabrikë do të krijojë 4.000 vende të reja pune. Prodhuesit japonezë thanë në një …

“Piva urinë për 2 ditë. Lamtumirë! Ju dua shumë”, pastaj kthesa dramatike

Pas dy ditësh krejt i vetëm në shkretëtirë, Mick Ohman kishte hequr dorë nga shpresa. Ai kishte regjistruar një mesazh video lamtumire për familjen e tij dhe kishte dy ditët e fundit duke luftuar dehidratimi, teksa pinte birrë dhe madje …

E frikshme, Boeing 777 dështon në ulje

Një momenti i tmerrshëm i uljes së detyruar të një avioni është filmuar në aeroportin e Schiphol të Amsterdamit. Avioni, i cili është i aftë të mbajë deri në 396 pasagjerë, fillon të lëkundet nga e majta në të djathtë …

Qeni “i zemëruar” refuzon të ikë në shtëpi

Një video qesharake është filmuar në një park në bregun e artë të Kuislandës. Siç shihet në video një qen kokëfortë ka refuzuar të levizë nga parku ku i cili ndodhej duke krijuar një spektakël të vërtetë. Qeni i cili …

Brenda pallatit mbretëror të princeshë Dianës

Është vendi ku ajo e quajti shtëpi gjatë gjithë martesës së saj të trazuar, ku ajo ngriti djemtë e saj dhe jetoi deri në vdekjen e saj të parakohshme më 1997. Dhe tani një sërë imazhe interesante zbulojnë se si …

Fëmija 9-vjeçar aplikon për punë tek NASA

Jack Davis, 9 vjeçari nga New Jersey i SHBA ka kryer një aplikim pas një njoftimi për pune si “punonjës për ruajtjen e planetit” në Agjencinë Amerikane të Aviacionit dhe Hapësirës (NASA). Në letrën e aplikimit për pozicionin e “punonjësit …

Gjenden fosilet e një kafshe 350 mijë vjeçare

Arkeologët kanë zbuluar kockat e një kafshe të vjetër 350.000 vjeçare gjatë gërmimeve në Shoellën Karain në provincën jugore të Turqisë, Antalia, raporton Anadolu Agency. “Ne zbuluam kockat e brinjëve, dhëmbët dhe kockat skeletore gjitarësh të mëdhenj”, tha profesor Harun …

Balena godet anijen, disa të plagosur

Në brigjet e Australisë ka ndodhur një incident në të cilin një balenë ka goditur një anije peshkatarësh. Nga ky incident një person ka humbur vetëdijen, ndërsa tri turistë kanë marrë fraktura dhe dëmtime në fytyrë dhe brinjë. Anija në …

Trubulenca ekstreme në aeroplan, 10 pasagjerë përfundojnë në spital

Turbulencat gjatë një fluturimi transkontinetal  me linjën ajrore American Airlines nga Athina në Filadelfia të shtunën, ishin aq shumë ekstreme saqë 10 pasagjerë përfunduar në spital. Njerëzit në avion u përplasën në tavan si rezultat i lëkundjes së madhe të …

FOTOLAJM/ Edhe kryeministrat rrëzohen

Edhe kryeministrat rrëzohen. Justin Trudeau kryeministri i Kanadasë në tentativën për të hipur në kajak është rrëzuar. Sigurisht që kamerat kanë qenë aty të dielën e 5 gushtit, dhe kryeministri me sportivitet është shprehur: Jam i kënaqur që mediat ishin …

Adoleshentja gjermane që u bashku me ISIS-in përballet me ekzekutimin

Një vajzë adoleshente nga Gjermania, që u bashkua me ISIS-in,  do të përballet me ekzektumin pas është kapur nga ushtarët irakianë në Mosul. Linda Wenzel është gjetur duke u fshehur në vendin e shkatërruar nga lufta pasi u largua nga …

Vdes ylli britanik i garave me motora gjatë një aksidenti

Ylli britanik i garave me motora Mark Fincham ka vdekur pas një përplasje të tmerrshme që pësoi ndërsa garonte në kampionatin Pirelli National Superstock 1000. Ish-marinari humbi jetën pas dëmtimeve të shumta që pësoi kur u përplas me dy motora …

Natyra ka planet e saj mizore!

Kur bëhet fjalë për video amatore të insekteve dhe merimangave, Australia është vendi i duhur për t’i filmuar ato. Kjo video e marrë në Sidnei. tregon një merimange të madhe Huntsman, duke u zvarritur për vdekje nga një grerëz merimangë. …

Çmenduri, i bie gajdes ndërsa fluturonte në 30 metra lartësi

I lidhur me litar duke rrëshqitur në kabllo, një guximtar është filmuar duke i rënë gajdes në 30 metra lartësi. Roddy Garden arriti që të luajë melodinë e “The Taking of Beaumont Hamel” ndërsa lëvizte me 64 km/h në plazhin …

Kërcimtarja erotike zbulon gjithçka ndodh në një klub nate

Një vajzë që kërcente gjatë gjithë natës për 40 dollarë në një klub nate ka treguar se si është të punosh në ambient të tillë. Në një intervistë për Mirror, ajo sqaroi se aty punojnë vajza normale që kërkojnë të …

Gruaja me karrige me rrota ngec në dyert e autobuzit, ajo çfarë ndodh është e pabesueshme

Një grua që dukej se ishte me aftësi të kufizuara është zbuluar për mashtrimin e saj kur një autobuz e nxorri nga karrigia me rrota ku ishte ulur. Pamjet e pabesueshme tregojnë një grua me karrige me rrota që përpiqet …

Video e neveritshme nga “operacioni” i kësaj gruaje

Kjo video është thjesht e neveritshme dhe nëse gërditeni nga pamje të tilla, evitojeni! Videoja tregon se si mjeku ndërhyn në sqetullën e gruas, duke hequr prej andej një absces të madh të infektuar. Gruaja është e shtrirë në një …

Dita Ndërkombëtare e Motrave, ja gjërat që duhet të dini

Dita Ndërkombëtare e Motrave është në datën 6 gusht dhe të gjitha nxitojnë të bëjnë surpriza e dhurata të bukura, por ekzistojnë disa gjëra që duhet të dini. Të kesh një motër është gjëja më e bukur që mund të …

Sonte eklipsi hënor, spektakël madhështor menjëherë pas perëndimit të diellit

Spektakli madhështor i eklipsit të hënës do të ndodhë sonte menjëherë pas perëndimit të diellit. Eklipsi do të jetë i dukshëm nga një pjesë në Evropës, Afrikës, Azisë dhe Australisë menjëherë pasi hëna të dalë në horizont.  Mbrëmja e sotme …

“Honda” përplaset me “Audin”, ajo që ndodh më pas është qesharake

Që të përplaset një makinë me një tjetër nuk është e pazakontë dhe madje ndodh shpesh, por që nga një makinë e vogël tip “Honda Civic”, siç shihet edhe në video, të dalin plot 9 persona është e rrallë. Pasagjerët …

Pagoi organizatorin 3 mijë dollarë, i ‘shkatërroi’ dasmën

Dita e martesës mendohet si një ndër momentet më të bukura të jetës që do të mbahet mend gjatë, por duket se kjo nuse nuk do e kujtojë si të tillë. Cher Austin ëndërronte dicka përrallore dhe punësoi një organizator …

Mbjell kanabis për gruan ma kancer, burri arrestohet, gruaja vdes!

Një burrë në Indonezi është burgosur për mbjelljen e kanabisit medicinal për të lehtësuar vajtjet e gruas së tij që po vdiste nga kanceri. Grupet e të drejtave të njeriut u përplasën me vendimin e autoriteteve, duke thënë se situata …

Të zhveshura dhe të izoluara, ja si jetojnë femrat në Amazonë

Amazona është një xhungël në Brazil, ekzistojnë disa qenie njerëzore ku gjejnë cdo lloj mënyrë për të mbijetuar. Femrat mbajnë disa copa në zonën intime ndërsa pjesa tjetër është tërësisht e zhveshur. Ato lëvizin duke hipur nëpër pemë për të …

“Aksidenti” më i pazakontë! Makina mbetet në ajër

Në pamje të parë, ky duket aksidenti më i pazakontë. Një makinë ngrihet në “dy rrogat e prapme” dhe qëndron për disa minuta në mënyrë të pasigurt. Pamje nga West Suffield, Connecticut tregon automjetin e mbërthyer në këmbë ndërsa shiu …

Fund antibiotikëve, vjen “ilaçi” i të gjitha sëmundjeve; urina e lopës

Në Indi, lopa është e shenjtë dhe vendi i dytë më i madh aziatik është tejet i mbushur me këtë lloj kafshe, e cila nuk konsumohet për mish nga banorët vendas hindu. Është normale në këtë vend, që drejtuesit e …

Krijohet koleksioni i diamantëve më të pastër e të mëdhenj që keni parë

Kompania që krijon gurë të cmuar, Alrosa ka sjellë një koleksion të ri prej 5 diamantësh, të cilët do të jenë të pastër dhe të mëdhenj, si kurrë më parë. Secili prej tyre do të mbajë gur rreth 51.38 karat …

Rrugët e së ardhmes, të riciklueshme për të shmangur përmbytjet

Rrugët me asfalt janë shumë të paqëndrueshme dhe shkaktojnë rreth 1.6 milionë ton dioksid karboni çdo vit, prandaj është zbuluar një mënyrë e re për ndërtimin e tyre. Kompania e ndërtimit, VolkerWessels po përdor shishe plastike të riciklueshme për të …

Krijohen kapsulat që nxjerrin xixa nga vagina, zbuloni përse përdoren

Nëna e tre fëmijëve ka krijuar disa kapsula pasionante, të cilat janë të mbushura me xixa dhe përdoren para marrëdhënies seksuale. Lola-Butterflie Von-Kerius tha se u inspirua për ta krijuar një gjë të tillë nga një fotografi qesharake, e cila …

Nuk do të lodheni më duke bërë grim, vetëm një letër do ju bëjë të dukeni bukur

Grimi është një proces shumë i lodhshëm për të gjithë vajzat, por duket se grimieret kanë krijuar metoda të reja që do ti ndihmojnë të gjitha. Bëhet fjalë për disa letra, të cilat kanë përbërje fondatine apo kontur për theksimin …

Pamje që do ju lënë pa frymë, ky është kufiri mes dy oqeaneve

Në vendin ku takohen ujërat e Oqeanit Paqësor dhe atij Atlantik, te kepi Horn, turistët kanë xhiruar një video mahnitëse nga një anije. Në video duket kufiri në mes dy oqeaneve duke lënë përshtypje se ujërat  nuk përzihen. Ekspertët shpjegojnë …

Çifti i të moshuarve martohet sërish pas 70 vitesh, ja arsyeja

Kerris dhe Margaret Romaire kanë festuar 70 vjetorin e martesës duke rikthyer në kujtesë momentet e kurorëzimit të dashurisë së tyre. Çifti, i cili ka vetëm një diferencë moshe me njëri-tjetrin ku Ferris është 90 vjec ndërsa Margaret 89, u …

Po luante me fëmijën, foshnja i jep një “surprizë” të pakëndshme

Një baba mori një “surprizë” të pakëndshme nga fëmija e tij teksa po luante me të duke e vështruar me adhurim. AJ Rayment nga Ontario i Kanadasë është befasuar nga Nicolas i vogël, i cili i volli në fytyrë. Teksa …

Shpërngulet në shtëpinë e re, shkatërron gjithçka për të gjetur gjarpërinjtë

Një grua ka shkatërruar shtëpinë e saj të re ndërsa përpiqej të gjente gjarpërinjt pasi kishte dëgjuar se fshiheshin pas mureve. Rebecca West shkatërroi dyshemenë për të gjetur kurthet që kishte lënë qiramarrësi i mëparshëm.  23-vjecarja nuk ia doli ti …

Shkoi për një foto në Milano, drogohet dhe lidhet me zinxhirë për 1 javë

Këto imazhe të frikshme tregojnë valixhen dhe burgun në një bodrum ku i mbajt një model britanik, i cila u mbajt si rob për një javë në Itali. Ai ishte ftuar në Milano për një foto që më vonë rezultoi …