Lajmet nga Showbiz

Shefi i kompanisë jep dorëheqjen, u akuzua për sulm seksual

Një ndër drejtuesits e televizionit Amazon, Roy Prise ka dhënë dorëheqjen pasi u akuzua për ngacmimin seksual të një regjisoreje. Isa Hackett tregoi se shefi kishte bërë disa propozime të padëshiruara ndaj saj gjatë një udhëtimi me taksi në 2015. …

Gylseren fiton 68.000 dollarë pa thënë asnjë fjalë

Aktorja e famshme turke Nurgül Yeşilçay do të shkojë këtë javë në Iran për të luajtur filmin më të ri me regjizorin Iranian Bajram Fazlı. Ajo do të vijë në rolin e Dilarës, e cila nuk mund të flasë për …

Diva e popit, thjesht e përsosur

Vetëm 4 muaj pasi Diva e Popit solli në jetë binjakët Sir dhe Rumi, është shfaqur me një trup me linja perfekte. Ndërsa u shfaq për koncertin e bamirësisë TIDAL X BROOKLYN në Nju Jork, Beyonce dukej e zjarrtë me …

Jennifer Lopez nuk njeh moshë

Jennifer Lopez ka provuar se mosha nuk është kurrë një pengesë për të ndërsa dha një performancë spektakolare në Neë York. Ylli i popit, ndonëse 48-vjeç ishte në qednër të një koncerti bamirës në Brooklyn dhe siguroi që fansat e …

U ndjeva e pafuqishme! Aktorja e “Game of Thrones” akuzon producentin

Listës së gjatë të aktoreve që kanë akuzuar producentin Harvey Weinstein për sjellje jo të hijshme, i është bashkuar edhe aktorja Lena Headey, e njohur për rolin e saj në serialin “Game of Thrones”. Edhe aktorja e famshme e serialit …

E përplasi makina, këngëtari i njohur anullon koncertet

Këngëtari  i njohur Ed Sheeran ka anulluar koncertet e tij live pasi ka thyer krahun në një aksident. Sipas deklaratave ai është përplasur nga një makinë ndërsa ecte me biçikletë. “Kam thyer dorën time të djathë dhe bërrylin e majtë,”-shkruan …

Këngëtarja e njohur akuzon regjisorin për ngacmim seksual

Ylli i popit Bjork ka përshkruar në detaj ngacmimet seksuale që pretendon se ka përjetuar në duart e një regjizori danez të filmave. Me anë të një postimi në Facebook ajo është shprehur se ishte ngacmuar seksualisht dhe e kishte …

Në çantën e estetistes Anjeza Bena

Në rubrikën “Në çantën e…” ka qenë e ftuar mjekja estetike Anjeza Bena. Moderatori i emisionit Hermes Nikaj ka zbuluar se çfarë ndodhet brenda çantës së kuratores së imazhit. Padyshim që për një mjeke estetetike nuk mund të mungojnë kremrat, …

Kelly rrëfen si njohu bashkëshorten: ‘Më ngatërroi me kamarierin’

Kelly sapo ka lançuar këngën e tij më të fundit “Kur ti buzëqesh”në Këngën Magjike dedikuar bashkëshortes së tij. Kënga e tij prit mjaft mirë nga publiku shqiptar. I ftuar në emsionin ditë e re Kelly ka folur sesi ka …

Sa i kushtojnë femrat shqiptare rëndësi estetikës

Femrat shqiptare janë shumë të përkushtuara në trajtimin e lëkurës, si të fytyrës ashtu edhe të trajtimit të trupit. Sipas mjekes së estetikës Anjeza Bena imazhi, kurimi dhe kujdesi për veten tek femrat në Shqipëri është gjithmonë e në rritje. …

Shef Titi feston ditëlindjen, supriza e Ora News

Shefi i njohur i kuzhinës Titi feston sot 55-vjetorin dhe stafi i Ora News ka vendosur që  ti organizojë një festë surprizë live në emisionin e mëngjesit ‘Ditë e Re’, pjesë e të cilit është edhe ai me rubrikën  ‘Receta …

Supermodelja shijon rrezet e diellit në fushë me kunguj

Ajo vetëm pak muaj më parë është bërë nënë për herë të parë dhe ka sjellë në jetë vajzën e saj Lea. Dhe Irina Shayk iu është kthyer punës shumë shpejt dhe në formë të përsosur. Supermodelja këtë herë ka …

Disa hite të 2po2 në versionin akustik, bashkëpunim me një artiste të re

Reperi nga Kosova, 2po2 ka sjellë pjesën e dytë të këngëve të tij më të njohura në versionin akustik ‘Future’. Ai ka zgjedhur të vijë në bashkëpunim me artisten Albulena Jashari, e cila performon shpesh live. Duket se 2po2 po …

Dafina Zeqiri, e shqetësuar për situatën e shkaktuar prej uraganit

Dafina Zeqiri ka treguar interes dhe shqetësim për uraganin ‘Ophelia’ që ka goditur së fundmi ishujt irlandezë. Ajo ka publikuar një lajm që tregonte se stuhia e kategorisë së tretë po prek gjithë Irlandën dhe së shpejti mund ta shohim …

Para shumë vitesh, Bleona Qerreti solli trendin e 2017

Një ndër këngëtaret shqiptare, Bleona Qerreti ka marrë vëmendje të madhe në media për postimet e saj që shpesh herë thyentë tabu. Para shumë vitesh, ajo ishte ndër femrat e para në ekranin shqiptar që pozonte nudo. Një prej fotografive …

Reperja më e famshme e momentit  firmos kontratë me kompaninë e njohur

Cardi B, reperja që u bë e famshme për hitin e saj ‘Bodak Yellow’ ka firmosur kontratë me kompaninë Sony. Ajo është e vetmja që ka arritur në toplistën Billboard, një rekord i pathyer për 19 vite. “Cardi është një …

Zbulohet kur do vijë në jetë fëmija i tretë mbretëror

Familja mbretërore britanike ka konfirmuar para një muaji se dukesha Kate është në pritje të fëmijës së tretë. Pallati i Kesingtonit ka lajmëruar se anëtari i ri i familjes do të vijë në muajin prill. Në një njoftim të shkurtër, …

Dua Lipa nuk di të ndalet, fiton çmimin prestigjoz

Nuk është më sekret që Dua Lipa ka pasur një vit të shumë të sukseshëm. Këngëtarja jo vetëm që ka qenë në krye të klasifikime britanike duke thyer rekorde klikueshmërie më këngën e saj ‘New Rules, si edhe albumi i …

Dasma madhështore e Princit të Etiopisë

Një histori si në përralla ka qenë dashuria e Princit të Etiopisë, Joel Makonnen dhe Ariana Austin. Ata u takuan 12 vite më parë në një klub ‘Pearl in Washington” dhe vendosën ta kurorëzojnë dashurinë e tyre në martesë më …

Thellohet skandali i Hollywood: “Të gjithë dinin gjithçka mbi Weinstein”

Ndërsa numri i akzuave për ngacimim seksual dhe përdhunim kundër producentit më të madh të Hollywood, Harvey Weinstein, një nga komentet më të dëgjuara është: “Nuk kisha asnjë ide. Askush nuk e dinte. Ne do të kishim bërë diçka.” Por …

Festa madhështore e McGregor për pagëzimin e djalit

Kur fiton 100 milionë pound vetëm në një ndeshje ia vlen të të bësh festa me shpenzimet marramendëse. Dhe Conor McGregor ka krijuar një parti esktravagante në në ‘Mac Land’ në ditën më të veçantë të djalit të tij Conor …

Deklarata shokuese: Pussycat Dolls një rrjet prostitucioni

Pas kinematografisë , tashmë është përfshirë edhe industria e muzikës në skandalin e Hollywood. Një ish-pjestare e Pussycat Dolls ka deklaruar se grupi i vajzave më të famshme ka vepruar si një rrjet prostituticioni dhe detyroheshin nga shefat e shtëpive …

A ke provuar ndonjëherë drogë? Ja përgjigja e Ndocaj

Eduart Nocaj ka nxjerrë librin e tij të parë ‘Jeta Ime’ ku ka folur se si ka nisur jeta e tij dhe si ka arritur aty ku ai është sot.   Në emisionin ‘Ditë e Re’, ku ka qenë i …

Niko Spiro nga ‘Street dance’ në Zumba

Ai ka 12 vite që kërcen dance sportiv.  Fillimi i karrierës së Niko Spiro ka nisur në Greqi, ku ai ka jetuar, por në një tjetër zhaner ‘street dance’. Ndërsa kur është kthyer në Shqipëri nuk kishte palestër për breake …

Aurela feston 43-vjetorin, bashkëshorti e ‘shndërron’ në një njeri tjetër

Këngëtarja e njohur Aurela Gaçe festoi dje 43-vjetorin dhe urimet për ditëlindjen e saj kanë qenë të shumta. Surpriza më e bukur për këngëtaren ka ardhur nga bashkëshorti i saj Skerdi. Ai është ngjitur në skenë dhe këndoi live këngën …

Pavarësisht se e kolme, Rihanna mahnit

Ndonëse është kritikuar shumë nga fansat se ka shtuar peshë, Rihanna duket mahnitëse me çdo veshje. Ylli i popit ndërsa pozonte me një fustan të thjeshtë pink të Rona Ricci  tregoi anën e saj seansionale. 29-vjeçarja sapo ka nxjerrë në …

Përjetësisht i gdhendur në zemër, mesazhi i ndjerë i Barbanës

E diela ka qenë një ditë e trishtë për këngëtaren Barbara Dini. Ajo ka kujtuar mes dhimbjes ditën e lindjes së vëllait të saj të vetëm, Ergi Dini, të ndarë nga jeta një vit më parë. Përmes një postimi të …

Zbulohet bashkëpunimi i Noizy me reperin e huaj

Reperi shqiptar, Noizy ka treguar disa detaje për jetën e tij profesionale, duke na bërë të mendojmë se do sjellë një hit të ri. Ai ka publikuar fotografi me reperin e huaj, Ghali, me të cilin mendohet se do sjellë …

Vdes komediani, pësoi sulm në zemër

Komediani i njohur, Sean Hughes ka humbur jetën në moshën 51-vjecare. Menaxherët e tij konfirmuan se ai humbi jetën të hënën nga një arrest kardiak. Me 8 tetor, Sean shkruajti në rrjetin social Tëitter se ishte në spital. Mendohet se …

Gafa e ministrit rus të bujqësisë që bëri Putinin të qeshë me lot

Presidenti rus është përshkruar si nëj nga njerëzit më të fuqishëm dhe më të ftohtë në botë. Por presidenti i Rusisë nuk ka arritur dot që ta mbajë të qeshurën ndërsa ministri i tij bëri gafën më të madh ndonjëherë. …

Makina përplas Ed Sheeran, këngëtari shtrohet në spital

Këngëtari me famë botërore Ed Sheeran është përplasur nga një makinë në Londër. 26-vjeçari ishte duke hypur në biçikletë kur e përplasi makina dhe u shtrua në spital pasi kishte thyer krahun e djathtë. Ylli i muzikës ka konfirmuar lajmin …

Rihana flet për herë të parë për mbipeshën: Ja çfarë ndodh me trupin tim

Diva e popit, Rihanna ka folur për herë të parë rreth komenteve të mbipeshës, që u përfol për një kohë të gjatë pasi mori pjesë në karnavale. Në një intervistë për ‘The Cut’, ajo ka pranuar se është e vetëdijshme …

Aktorja e ‘Game of Thrones’ i jep fund beqarisë

Aktorja britanike, Sophie Turner i ka dhënë fund beqarisë duke pranuar propozimin për martesë të këngëtarit të njohur, Joe Jonas. Ata shijojnë lidhjen e dashurisë që në 2016, të cilën e bënë publike me një postim në Instagram. Turner luan …

Aksidentohet me motor aktori i njohur, shtrohet në spital

Aktori i njohur Gerard Butler është shtuar në spital pasi një aksidenti me motor. Ylli i Hollywood po ecte me motor në Los Angeles, kur iu pre rruga nga një makinë dhe ai për ta shmangur devijoi nga rrugë duke …

‘Princesha e Karaibeve’, Kate Upton provokuese në Aruba

Kate Upton është një nga femrat me trupin më tërheqës në botë.  Dhe ylli 25-vjeçar nuk heziton që ti ekspozojë format e saj mahnitëse. Bomba bjonde ndërsa realizonte setin e ri fotografik  për Sport Illustrated në ishullin Aruba në Karaibe …

Klajdi vijon replikën me Ramën: Pasi më hoqe bukën, doje të më kryqëzoje

Një deklaratë e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama ku përmendi faktin se listat e zgjedhësve janë mbushur me këngëtarë dhe që në agjensinë e burimeve natyrore punojnë këngëtarë të dështuar shkaktuar shumë replika dhe reagime. “Kemi gjetur këngëtarë edhe në …

Ledri Vula dhe ‘banda” e ninxhave vjen me “Tana T’Zezat!”

Këngëtari i njohur Ledri Vula vjen gjithmonë me surpriza. Ledri sapo ka publikuar hitin e tij më të fundit ‘Tona t zeza’. Në një videoklip aq të veçantë, ai ka ardhur si asnjëherë tjetër. ‘Ninxhat’ kanë qenë risia në videoklipin …

Lionel Messi baba për herë të tretë, ja dedikimi i bashkëshortes

Lionel Messi do të behet baba për herë të tretë. Lajmin e mrekullueshëm e ka konfirmuar bashkëshortja e ylli argjentinas Antonella Roccuzzo. Ajo ka postuar një fotografi të bukur familjare në Instagram me Messin dhe dy djemtë e tyre Thiago …

Një tjetër dasëm VIP, martohet Labi, ja me çfarë e mori nusen

Një tjetër dasëm VIP. Një prej çifteve të shumëfolura të showbizit, kanë vendosur ditën e sotme të kurorëzojnë dashurinë e tyre në martesë. Moderatori i njohur i ekraneve tona, Labinot Gashi ditën e sotme i ka dhënë fund beqarisë me …

Noizy dhe Princ Leka festojnë së bashku, çfarë i bashkoi

Nuk i kemi parë asnjëherë më parë së bashku. Një fotografi e reperit më të famshëm shqiptar Noizy përkrah Princ Lekës ka habitur të gjithë fansat e tij. Lajmin na e bëri të ditur vetë reperi nëpërmjet profilit të tij …

Jeta luksoze e Anxhelina Hadërgjonaj, ja kush ia siguron paratë

Si shumë vazja të tjera dhe Anxhelina Hadërgjonaj është njëra nga ato vajza që ende shpenzimet ja mbulon mamaja, në këtë rast këngëtarja e famshme shqiptare Albërie Hadërgjonaj. Vajza e saj e cila po shkollohet në Shtetet e Bashkuara të …

“Kurthi i mjaltit” i Angelina Jolie për kriminelin më të madh të Afrikës

Aktorja e famshme e Hollivudit Angelina Jolie, përveç veprimtarive humanitare në Afrikë ka pasu vullnet për të ndihmuar në kapjen e një prej kriminelëve të luftës më të njohur në kontinentin e zi, sipas dokumenteve të publikuara nga Gjykata Ndërkombëtare …

Shakira flet pas thashethemeve për ‘ndarjen’ me Piquen

Prej ditësh qarkullojnë thashetheme që çifti i famshëm Gerard Pique dhe Shakira nuk janë më bashkë. Mbrëmjen e së premtes Gerard Pique ishte fotografuar me partneren e tij Shakira, duke hedhur poshtë spekulimet që qarkullojnë për ndarjen e tyre. Çifti …

Beyonce më seksi se kurrë, tregon format 4 muaj pas lindjes

Ajo solli në jetë binjakët e saj Rumi dhe Sir Carter vetëm 4 muaj më parë dhe trupi i saj duket i mrekullueshëm. Beyonce ka postuar foto në Instagram ku tregon format e saj të përsosura trupore. 36-vjeçarja duket më …

‘Skandali Weinstein’, shtohen akuzat e aktoreve për përdhunim

Janë dy aktroe të tjera që kanë akuzuar producentin më të madh të Hollywood,  Harvey Weinstein për përdhunimin. Aktorja britanike Lysette Anthony ka deklaruar se Weinstein e ka përdhunuar në shtëpinë e saj Londër në fund të viteve 1980, ndërsa …

Emocionuese, bashkëshorti surprizon Aurela Gaçen në skenë

Aurela Gaçe performon çdo fundjavë përpara publikut shqiptar këngë të ndryshme. Por mbrëmja e së shtunës ishte shumë speciale për këngëtaren pasi bashkëshorti i saj i bëri një surprizë. Skerdi u ngjit në skenë dhe të dy së bashku kënduan …

Kërcënohet Katie Price, i kërkojnë 50.000 pound që të mos i lëndojnë djalin

Aktorja Katie Price është detyruar që të anullonte shfaqjen e saj në Manchester në minutën e fundit pasi mori një kërcënim anonim se do ti vrisnin djalin nëse nuk dorzonte 50.000 pound. Shantazhuesit gjithashtu e kërcënuan se do të publikonin …

Zbulohet emri i vërtetë i vajzës së presidentit Trump

Në të gjithë botën ajo njihet si Ivanka. Por në fakt emri i saj i vërtetë nuk është Ivanka Trump. Vajza e presidentit Amerikan Donald Trump ka zbuluar me anë të një postimi në Twitter se emri i saj është …

Oscar voton për përjashtimin e producentit, Harvey Weinstein

Organizatorët e Çmimeve Oscar ka votuar për të përjashtuar producentin e mirënjohur të Hollivudit Harvey Weinstein, pas akuzave për sjellje të turpshme, ngacmim seksual e madje përdhunim nga ana e producentit. Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit ka thënë …

Ngatërresa, Rozana rrëfen si vajtoi në varrin e gabuar të atin

Një ndër këngëtaret më të njohura në Shqipëri, Rozana Radi ka folur për herë të parë për përjetimin e humbjes së babait. Atë ditë, dicka e çuditshme kishte ndodhur që e ka kthyer gjithë atë mërzitje në një situatë tragji-komike …

Rozana: Në party me pizhama, Veliaj mendonte se ishim pallat me ngjyra

Rozana Radi, e ftuar në ‘Mos i Fol Shoferit’ nga Rudina Dembacaj nuk ka harruar të përmendë një histori me mikeshat e saj. Gjatë një nate kur donin të festonin dhe nuk kishin kohë që të visheshin, ato shkuan me …

Rozi zbulon misterin: Ja pse nuk mora pjesë në dasmën e Fiorit

Këngëtarja e njohur, Rozana Radi që moderon emisionin investigative-satirik ‘BOOM’ së bashku me Fiori Dardhën është përfolur shumë për zënkën që pati me të. E ftuar në ‘Mos i fol shoferit’ nga Rudina Dembacaj, nuk mund të mungonte pyetja rreth …

Rozana Radi: Nëse s’do isha makinë pune, do isha femër e mërzitshme

Rozana Radi, e ftuar në emisionin Mos i Fol Shoferit nga Rudina Dembacaj ka treguar se ka disa funksione, pa të cilat nuk do ia kishte dalë. Ajo është tekstshkruese, këngëtare, moderatore, sipërmarrëse, aktore duke mos harruar se është flautiste. …

Moderatorja: Nuk na plas për reformën në drejtësi, si t’ia bëjmë silikonit?

Aktorja e humorit dhe moderatorja e emisionit ‘Mos i fol shoferit’, Rudina Dembacaj ka prekur një fenomen tepër shqetësues se Reforma në Drejtësi apo varfëria. Ajo ka prekur një detaj që e shohim shpesh herë në emra të njohur të …

Bashkëpunimi që konfirmoi lidhjen e çiftit më të përfolur në showbiz

Një ndër çiftet më të përfolura në showbiz, Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj kanë sjellë projektin e ri muzikor, të titulluar ‘Vetëm ti’. Ka disa kohë që flitet se mes tyre ka filluar një romancë pasi shihen shpesh pranë, por …

Blac Chyna akuzohet për vandalizëm, ja çfarë i bëri gazetarit

Blac Chyna është akuzuar për vandalizëm pasi dyshohet se i ka hedhur në tokë telefonin një fotografi. Ylli 29-vjeçar është filmuar ndërsa po dilte nga një klub nate në dhe ka kërcënuar paparacët që po e  fotografonin. Nëna e dy …

Ana e errët e Muhammad Ali, gruaja e tij e dytë bën zbulimin shokues

Muhammad Ali ishte një njeri i varur nga seksi sipas gruas së tij të dytë. Khalilah Ali thotë se pasi ajo dhe ish-kampioni i boksit u martuan në vitin 1967, i duhej të gjente dhoma hoteli që bashkëshorti i saj …

Ëngjëlli i Victoria Secret pozon topless

Ajo i fitoi ‘krahët e Ëngjëllit’ në vitin 2015. Dhe Modelja e Victoria Secret, Stella Maxwell provoi se ajo është shumë e sukseshme ndërsa reklamoi koleksionin e ri të gjigandit të të brendshmeve. Duke shfaqur anën e saj sensacionale, 27-vjeçarja …

Akuzoi reperin Nelly për përdhunim, 21-vjeçarja refuzon që të dëshmojë

Një vajzë , e cila ka akuzuar fundjavën e kaluar reperin me famë botërore Nelly për përdhunim në autobuz gjatë turneut të tij muzikor në periferi të Seattle, po heq dorë nga ndjekja e akuzave penale. Avokatja Karen Koehler tha …