Lajmet nga Showbiz

Naomi përpiqet të harrojë të shkuarën

Modelja 43 vjeçare, Naomi Campbell, u shokua kur pa ish -të dashurin e saj, të dilte dorë për dore me të dashurën e tij të re, vetëm një javë pas ndarjes së tyre. Miliarderi rus, Vladimir Doronin, tani del me …

Williams largohet për herë të dytë nga grupi “Take That”

Robbie Williams është larguar për herë të dytë nga grupi “Take That” për t`u përqëndruar më shumë në albumin e tij solo. Në kohën kur ai u ribashkua me grupin pas 15 vitesh, të gjithe fansat shpresonin se tani po …

Foto të papublikuara të Princeshës Diana, në Shtëpinë e Bardhë!

Kanali amerikan Channel 4 ka publikuar disa fotografi të papublikuara më parë të princeshës Diana, si pjesë një dokumentari të realizuar për të. Fotografitë datojnë në shtator të vitit 1985, gjatë një vizite të Dianës dhe Charlsit në Uashington D.C. …

Buzëqeshja prej diamanti e Rihannës

Rihanna ka bërë çmendurinë e radhës. Ajo ka veshur dhëmbët e saj me diamante duke shpenzuar 300 mijë stërlina. Rihanna gjatë performancës në festivalin Wireless në Londër, të cilës iu bashkua edhe Jay-Z, ka treguar dhëmbët e saj të mbuluar …

Rihanna, pushime gjysmë milioni dollarë

Kur ke pasuri dhjetëra miliona dollarë nuk e ke problem që gjysmë milioni t’i shpenzosh për disa ditë pushimi në bregdetin e Mesdheut. Këtë gjë ka bërë Rihanna, e cila së bashku me shoqen e saj, modelen Cara Delenvigne, kanë …

Scot më theu zemrën, por s’mund të jetoj pa të

Helen Flanagan ka treguar se si i dashuri i saj Scott Sinclair i ka thyer asaj zemrën, por ajo është e bindur se nuk mund të jetoje pa të. “Gjithmonë kam qenë e dashuruar në Scot edhe pse javët e …

As Rihanna nuk i shpëton celulitit -Foto

E kush tha që VIP-at nuk kanë probleme me celulitin. Shihni fotot e Rihannas ku duket mjaft qartë celuliti.           Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter

VIP-at në mbrëmjen e maturës

Mbrëmja e maturës është një moment i rëndësishëm në jetën e çdo adoleshenti. Cili prej jush nuk e mban mend atë? Emocionet, zgjedhja e fustanit dhe e sandaleve, grimi flokët, për vajzat dhe kostumi për çunat? Kush nuk i kujton …

Rita impresion me performancën dhe trupin

Rita Ora impresionoi publikun kur u paraqit në një një festival në Londër bashkë me Snoop Dogg, por performanca e saj të shtunën në Yahoo! Wireless Festival pati një jehonë të jashtëzakonshme. Me veshje të stileve të ndryshme ajo tashmë …

Ndërron jetë aktori Cory Monteith

Ylli i serialit te famshem amerikan “Glee”, Kori Montith, eshte gjetur i vdekur ne dhomen e tij te hotelit ne Vankuver. 31 vjecari kishte perfunduar nje séance rabilitimi per varesine ndaj substancave  narkotike ne prill dhe dukej se ishte i …

Beyonce, pushime me vajzën e saj Blue Ivy

Beyonce Knowles është duke kalur pushime në plazh me bashkëshortin e saj Jay-Z dhe me vajzën e saj Blue Ivy. 32-vjeçarja, aktualisht në Florida, është duke shijuar pushimet e para buzë detit përkrah të bijës 19-muajshe. Një nënë e devotshme, …

Bieber i kërkon falje Bill Klintonit

Zëri i arsyes së Justin Biber është kthyer, pas një nate të gjatë me plot probleme dhe skandale. Biber ndodhej në një restorant, ku si duket ishte dehur, më pas doli nga restoranti bashkë me miqtë e tij, duke përdorur …

Darius Rucker me albumin e ri “True Believers”

Pesë vite me parë, Darius Rucker u largua përkohësisht nga grupi i muzikës rock Hootie & the Blowfish për t’u përqëndruar në karrierën e tij solo në muzikën kantri. Kohët e fundit, “True Believers” u bë albumi i tretë rradhazi …

Në pritje të bebit mbretëror!

Dukesha Kate Middleton, bashkëshortja e princit Uiliam pritet të sjellë në jetë fëmijën e parë të çiftit, shkruan shtypi britanik. Sipas informacioneve të gazetës “Mirror” princi William është larguar nga baza RAF ku shërben dhe ndodhet në Londër, sëbashku me …

Salma Hayek harron që është në emision, përkëdhel prezantuesin

Ylli i filmit Desesperado, Salma Hayek u paraqit mjaft mirë në emisionin Late Night With Jimmy Fallon. Duket se vitet nuk kalojnë për aktoren pasi arriti të mahniste të gjithe kur u paraqit në formën e saj më të mirë. …

Paris Hilton gjobitet në Beverly Hills

Aktorja Paris Hilton është gjobitur ditën e djeshme në Beverly Hills, pasi ka tejkaluar shpejtësinë. Një polic duket se nuk e ka marrë në konsideratë famën e saj dhe e ka trajtuar Parisin si një qytetare të zakonshme duke e …

Xhelozia midis motrave Kardashian

Në ndryshim nga çdo familje tjetër ata janë të veçantë, sepse shtëpia e tyre është kudo e rrethuar nga kamera, të cilat pasqyrojnë gjithçka që ndodh në familjen Kardashian. Këtë herë në emisionin shumë të ndjekur në botë por sidomos …

Catherine Zeta Jones mahnit të gjithë në tapetin e kuq

Me fustanin e saj të ngushtë të zi, shkëlqimin e flokëve të gjatë, sytë e shndërritshëm dhe me një trup për tu patur zili aktorja Hollyëood-iane Catherine Zeta Jones mahniti të gjithë teksa ecte në tapetin e kuq për premierën …

Lady Gaga shëtit me recipeta në New York

Temperaturat e larta të New York-ut duket se e kanë shtyrë këngëtaren Lady Gaga të ndërmarrë vendimin , për tu veshur në mënyrën më ekstravagante të mundshme, duke dalë me recipeta. Edhe pse janë hedhur hipoteza të ndryshme se ajo …

Nga “Playboy” në plazhet e Majamit

Një prej modeleve më të njohura të revistave për meshkuj, Claudia Romani tregoi se vazhdon të ketë linja të përkryera, edhe pothuajse një dekadë pasi fitoi famë duke pozuar për revistat erotike “Playboy” apo “FHM”. 31-vjeçarja italo-amerikane u fotografua gjatë …

Minaj: Trajtojini meshkujt si kafshë shtëpiake

Los Angeles, 10 Korrik – Kësaj here është këngëtarja Nicki Minaj e përzgjedhura për të qenë në kopertinën e revistës amerikane “Marie Claire”, ku edhe ka realizuar një intervistë mjaft interesante. Ajo është shprehur shumë sinqerisht në lidhje me meshkujt …

Tina Turner martohet në pleqëri

Këngëtarja 73-vjeçare, Tina Turner, ka vendosur të martohet me të dashurin e saj, pas shumë vitesh bashkëjetese. Çifti ka filluar të takohet që nga viti 1987 dhe duke qenë se Erwin Bach ishte përgjegjës për produksionin muzikor të këngëtares, takimet …

Jennifer Aniston dhe Justin Theroux martohen në dimër

Dy të dashuruarit Jennifer dhe Justin pas shtyrjes së dasmës së tyre dhe pavendosmërive lidhur me vendin ku do të jetonin, duket se më në fund  kanë marrë vendimin se kur do të martohen. Çifti mësohet se ka bërë kërkesë …

Modelja 44-vjeçare Helena Christensen, me forma perfekte

Modelja 44-vjeçare Helena Christensen vazhdon të mbetet një femër perfekte pavarësisht moshës. Edhe pse ishte një supermodele në vitet 1990 dhe dy dekada më pas, ajo vazhdon të mbetet e tillë. Bukuroshja daneze është cilësuar nga stilisti i famshëm Gianni …

Beyonce, nudo në kopertinën e revistës Flaunt

Beyonce Knowles realizoi disa prej pozave të saj më joshëse ndonjëherë, ndërsa fitoi koopertinën e revistës “Flaunt”. Fotografitë u realizua që gjatë vitit 2011, në kuadrin e një fushate publicitare, por ato u rivlerësuan në një editorial të gjatë të …

Jennifer Lopez rrëfen të kaluarën e saj

Këngëtarja e famshme, Jennifer Lopez, ose e quajtur ndryshe dhe J. Lo, ka ndarë disa detaje interesante me publikun lidhur me të kaluarën e saj. Ajo është shprehur se përpara se të ishte e famshme dhe të zhvendosej për një …

Miley Cyrus dhe Liam Hemsworth, pushime në Kanada

Miley Cyrus është duke shijuar disa ditë pushime me të fejuarin e saj, Liamin në Kanada. Lajmi i cili bëri pothuajse fakt të kryer thashethemet rreth ndarjes së tyre, ishte ai i cili u publikua disa ditë më parë, ku …

Lady Gaga, operacion në hundë

27-vjeçarja Lady Gaga, ka bërë që i gjithë publiku të dyshojë për një operacion të mundshëm në hundë, pasi krahasuar me herët e tjera, hunda e saj ishte shumë herë më e vogël, se më parë. Në një deklaratë që …

Rita Ora, imazhi i “Material Girl”

Kanë kaluar disa muaj pas konfirmimit që Rita Ora ka bërë për mediat, si imazhi i ri, i linjës së rrobave “Material Girl” të Mbretëreshës së popit Madonna-s. Pas përgatitjeve të vazhdueshme, realizimi dhe publikimi i dy fotove hapëse të …

Angelia Jolie tregon trupin pas operacionit

Ajo me trimëri deklaroi në muajin maj se i ishte nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale për heqjen e gjoksit, përmes metodës që në gjuhën mjekësore njihet si masektomi. Dhe Angelina Jolie deklaroi në artikullin e New York Times se pas operacionit …

Rita Ora rrezëllitëse si gjithmonë

Rita Ora ka qenë në qendër të vëmendjes, ndërsa ka qënë duke shëtitur rrugëve të Londrës. Ndërsa mbante syze të verdha shëndritëse, 22 vjeçarja kishte veshur një fund ngjyrë argjendi deri në gju si dhe taka të larta. Pas pushimeve …

Selena Gomez: ” Nuk jam pajtuar me Justin “

Selena Gomez i ka hedhur poshtë të gjitha thashethemet lidhur me një pajtim të mundshëm me këngëtarin Justin Bieber. Pavarësisht se miqtë e saj e kanë mohuar një rilidhje , ajo që ka shtyrë gazetarët dhe mbareë publikun të dyshojë …

Lavigne: U ndjeva e kompletuar në altar

Avril Lavigne thotë se është ndjerë “femër e kompletuar” kur e ka parë bashkëshortin Chad Kroeger në altarin e martesës së tyre. Krijuesja e hitit “Wish You Were Here”, e cila u martua në një ceremoni private në një kështjellë …

Travolta i kënaqur që luajti rol femëror

John Travolta thotë të jetë ndjerë mirë kur luajti rolin e një femre në muzikalin “Hairspray” dhe madje ka pranuar se nuk ka pasur nevojë që të stërvitej për të ecur si një femër. Aktori ka deklaruar se gjithmonë është …

Carey lëndohet gjatë xhirimeve të videoklipit

Ylli i muzikës pop, Mariah Carey, ka ndrydhur shpatullën gjatë xhirimeve të klipit më të ri, bëjnë të ditur mediat amerikane. Kur ndodhi aksidenti, krijuesja e hitit “Hero” ishte në Nju Jork duke realizuar xhirimet e këngës “Beautiful” së bashku …

Lindsay Lohan, mbidozë kokaine që 18 vjeç

Lindsay Lohan kaloi për herë të parë në mbidozë që në moshën 18-vjeçare, zbuloi babai i saj Micheal. Në një intervistë për “The Sun”, ai zbuloi se Lindsay kishte marrë substancën narkotike në vitin 2005, pasi xhiroi filmin “The Luck” …

John Mayer, këngë dedikuar Katy Perry

Katy Perry ka realizuar shumë këngë në karrierën e saj, por deri më sot nuk ishte dëgjuar asnjëherë ndonjë këngë dedikuar asaj vetë. Kjo ndodhi mbrëmjen e së dielës, gjatë koncertit që John Mayer, i dashuri i saj, realizoi në …

Rihanna ankohet për fansat në Poloni

Rihanna është ankuar për fansat pasi nuk e kanë lejuar të bëjë plazh e qetë në Poloni. Këngëtarja postoi një video në Instagram në të cilën kishte shkuar se u ndje si një “kafshë në kafaz” pasi fansat nuk e …

George Clooney dhe Stacy Keibler festojnë të ndarë Ditën e Pavarësisë

George Clooney mësohet se është ndarë nga e dashura e tij Stacy Keibler, pasi dyshja kishin kaluar të ndarë edhe Ditën e Pavarësisë së Amerikës. Sipas një raporti të gazetës britanike “Sunday People”, aktori është ndarë nga e dashura e …

Matt Damon, aktor i “vonuar”

Shumë yje të sotëm të Hollivudit e kanë nisur karrierën e tyre në moshë shumë të vogël, por ky nuk është rasti i Matt Damon, i cili, krahasuar me kolegët e tij, ka qenë i rritur kur është shfaqur për …

Të brendëshmet shik, sekreti i Viktorias në Wimbledon

Të thuash “e zgjuar” do të ishte shumë pak Victoria Beckham ka kaluar kufirin e kodin e veshjes mbrëmjen e djeshme kur arriti në Royal Box e veshur me një fustan që mund të cilësohej si këmishë nate Ish këngëtarja …

Paris Hilton zhvishet në Malibu

Paris Hilton është vënë sërish në qendër të mediave rozë pasi është shfaqur mjaft seksi në ishujt e Malibusë. Trashëgimtarja e hoteleve Hilton është shfaqur mjaft këndshëm saqë tabloidët nuk kanë nguruar të hedhin dyshimet  se ajo mund të ketë …

Rihanna befason të gjithë:Cristiano Ronaldo është gay

Muajt të fundit u dëgjuan zëra se Rihanna është e lidhur me njërin prej futbollistëve më të mirë të botës, Cristiano Ronaldo, por këngëtarja e ka përgënjeshtruar këtë. Pasi e publikoi në Twitter foton e bërë bashkë, gazetarët kureshtar e …

Rita Ora, gjithnjë e më “hot”

Këngëtarja me origjinë kosovare Rita Ora shfaqet gjithnjë e më hot. Teksa është me pushime në Ibiza, Rita Ora ka zgjedhur një palë bikini shumë të ngushta, të cilat zor se i mbulojnë dot format e saj. Këngëtarja 22-vjeçare kishte …

Ditari i veshjeve të Dukesës së Kembrixhit gjatë shtatëzanisë

Pasi kanë mbetur edhe pak javë nga lindja e bebes mbretërore, nëna në pritje, Dukesa e Kembrixhit, nuk duket gjëkundi. Kate Middleton është shfaqur publikisht për herë të fundit në 15 Qershor. Zërat thonë se ajo nuk do të dalë …

Kur yjet e Hollivudit zgjedhin rrobat e gabuara në plazh

Edhe yjet e Hollivudit që harxhojnë miliona për imazhin e tyre ndodh që të gabojnë kur dalin në plazh. Foto që publikojnë janë bërë gjatë kësaj vere, ku yjet duket se nuk i kanë kushtuar rëndësi kostumeve të banjës dhe …

Beyonce e inatosur me Rihanën

Beyonce ka qenë e ashpër në komentet për Rihanën, e cila kohët e fundit e ka ekzagjeruar me ekstravagancën dhe trajtimin e publikut. Sipas një burimi të cituar nga revista amerikane “National Enquirer”, Beyonce ka thënë se Rihanna ka qenë …

Bikinit që bënë histori në Hollivud

Midis filmave të Hollivudit, skenat e nxehta, të konsideruara si një “magnet” për publikun janë të pranishme në shumë e shumë filma. Megjithatë, janë të pakta ato skena, në të cilat filmat mbahen mend për aktoret e mrekullueshme me bikini. …

Jo vetëm modele por dhe “atdhedashëse”

Një prej modeleve më popullore të momentit, Raica Oliveira, shfaqi një ndienjë të fortë “atdhetarizmi”, ndërsa udhëtoi në Hauai, për një seri fotografish për “Victoria’s Secret”. 29-vjeçarja, e cila ka veshur këtë vit disa prej modeleve më të suksesshme të …

Britney Spears së shpejti me albumin më personal

Këngëtarja Britney Spears në Twitter u ka zbuluar adhuruesve se është tejet e ekzaltuar me albumin e saj të radhës, pasi këngët nga ky album vijnë direkt nga zemra e saj. Ylli i muzikës së fundmi kohën më të madhe …

Gwyneth Paltow: Vendimi më i mirë familja

Rrallë herë ndodh të shfaqen në bashku në publik Gwyneth Paltow dhe bashkëshorti i saj Chris Martin,por ata kanë një mardhënie të konsoliduar. Në një intervistë të dhënë për “Good Housekeeping” aktorja ka treguar më shumë jetën e saj në …

Hilton dhe Carey festojnë pavarësinë e Amerikës

Disa prej vipave nuk kanë qëndruar larg ndenjës së patriotizmit ditën e djeshme për pavarsinë e shteteve të bashkuara të Amerikës. Disa prej tyre e treguan në rrjetet sociale se sa patriot ishin. Trashëgimtarja e rrjetit zinxhir Hilton sëbashku me …

Longoria: Lidhja jonë është shumë speciale

Bukuroshja e serialit të famshëm “shtëpiake të dëshpëruara”një nga personashet më karizmatik në këtë serial Eva Longoria më në fund i ka dhënë fund hipotezave për jetën në cift. Pak kohë më parë spekulohet se Eva kishte filluar të flirtonte …

“50 Cent” në telashe, akuzohet për dhunë

Rrezikon deri në 5 vjet burg dhe një gjobë prej 46 mijë dollarë reperi “50 Cent”. Ai akuzohet për dhunë shtëpiake në dëm të ish-të dashurës Daphne Joy, me të cilën ka pasur një raport 3-vjeçar. Ende nuk dihet nëse …

Gjithçka përveçse një e dashur e mirë

Është e zënë me koncerte dhe me punën për albumin e ri me titull ‘Gold’, kështu që Jessie J nuk ka kohë për një lidhje aktualisht. Në një intervistë për revistën ‘Glamour’, këngëtarja britanike ka theksuar se është shumë e …

2 vjet pa Amyn: E dija që s’do t’i mbushte të 30-tat

Nëse nuk do të kishte ndërruar jetë dy vjet më parë, këtë verë, Amy Winehouse do të kishte festuar 30-vjetorin e saj. Një mbidozë alkooli, në mbrëmjen fatale të 23 korrikut 2011 i mori jetën një prej këngëtareve më të …

Helen ngacmon fansat në Instagram

Beqarja Helen Flanagan ka ngacmuar tifozët e saj, pas postimit të këtyre fotove me trupin e ekspozuar. 22 vjeçarja ka postuar në Instagram dy foto, ku ajo duket shumë seksi me një palë bikini të kuqe. Derisa ka ngarkuar fotot …

Prostituta më e famshme e Francës, sipërmarrëse

E konsideruar si ish-prostituta më e famshme e Francës, Zahia Dehar po përdor më së miri famën që fitoi pasi për shkak të saj, dy futbollistët e kombëtares, Frank Ribery dhe Karim Benzema rrezikuan që të dënohen me burgim. Zahia …

Youtube censuron videoklipin e Timberlake

Videoklipi i ri i Justin Timberlake është censuruar nga Youtube ditën e mërkurë pasi ka shkelur rregullat e nudizmit. Këngëtari 32-vjeçar postoi një mesazh në Twitter duke paralajmëruar për kujdes fansat e tij: “Shikojeni videon e re të këngës ‘Tunnel …