Lajmet nga Showbiz

Me libër imagjinar

Ndonjëherë artistët vertetojnë qe nuk mund të qendrojnë vetëm me një profesion,por ata provojnë edhe forma të tjera të artit për të qënë pranë fansave të tyre.

Robert Pattinson me pushime në Itali me Kristen Stewart

Në muajt e fundit vëmendja e mediave është përqendruar mbi Robert Pattinson dhe Kristen Stewart personazhe shumë të dashur që kanë bërë të ëndërrojnë miliona fansa për historinë e tyre të dashurisë.

Një muaj rresht i dërgoi lule Amber Heardit – sërish lidhen

Johnny Depp sërish është në lidhje me kolegen Amber Heard, raportojnë mediat e huaja. Ish-bashkëshorti jo ligjërisht i aktores Vanessa Paradis, dyshohet se i ka dërguar aktores lule dhe këngë për çdo ditë gjatë muajit shtator.

Feston publikimin e albumit të ri

Rihanna rikthehet tek gjërat që di të bëjë më mirë dhe sigurisht përvec këngës ajo di të realizoj fotografi joshëse, të cilat i publikon në internet.

Një tifoze speciale për Neymar

Ai është futbollisti më i njohur në Brazil, i cili ka bërë për vete shumë tifozë dhe veçanërisht femrat.

Mendon edhe për femrat e shëndosha

Kim Kardashian, është shumë përkushtuar që ti provomojnë format trupore të shëndetshme si një këshillë për gratë brinatike.

Ora shkëlqen

Ashtu siç edhe ishte paralajmeruar, Rita Ora ka performuar mbrëmë ne “X Factor” në Angli, e ftuar si mysafire speciale.

Victoria Beckham pa taka

Nuk ka ndodhur ndonjëherë që paparacët të kenë kapur Victoria beckham pa taka.
Por ja që dhe kjo ndodhi,erdhi dita për ta fotografuar në atë version.

Një vit plot sukses

Rita Ora është duke kaluar një moment të artë në karrierën e vet. Pas sukseseve të këngëve të saja që arritën majat e top-listave botërore, ajo tani është shpallur edhe Artisja e Re më e Mirë.

Ndahet nga e dashura

Leonardo Di Caprio është ndarë nga e dashura Erin Heatherton. Pas një viti, aktori 37-vjeçar dhe modelja 23-vjeçare kanë vendosur të mos qëndrojnë bashkë

Konfuze për mardhënien me Chris

Rihanna, si duket i ka rënë pishman që e ka falur Chris dhe i ka dhënë atij një shans të dytë. Ndonëse ishte raportuar se cifti i është kthyer dashurisë së vjetër.

Jennifer Lopez udhëtim romantik me të dashurin

Këngëtarja J.Lo dhe i dashuri i saj 25-vjeçar, Casmer Samart kanë nisur një udhëtim romantik në Danimarkë.

Katy Perry përkrah Obamën

Katy Perry përdori të gjithë talentin dhe pamjen e saj të shkëlqyer për të ndihmuar Presidentin e SHBA-ve, Barack Obama, që të fitojë një mandat të dytë 4-vjeçar.

Beckham drejt Nju Jorkut?

David Beckham mund të braktisë shumë shpejt skuadrën e tij të futbollit, Los Anxhelos Galaksi dhe me shumë gjasa do të kalojë në një skuadër tjetër amerikane.

Kantautori Paul Simon me album të ri

Gjatë karrierës së tij 50 vjeçare, kantautori Paul Simon ka nxjerrë dy disqe me regjistrime te drejtperdrejta nga koncertet si dhe nëntë disqe me kompilime nga kompozime të ndryshme gjatë viteve. Tani artisti ka nxjerrë në treg dy CD dhe një Video, që shiten si komplet me titullin “Live in New York City”.

“Dikur dukesha kot fare”

Sot ajo është një ikonë e stilit, dhe duket shkëlqyeshëm.
Edhe një herë ka treguar se sa krenare është me figurën e saj të re: 28-vjeçarja Kelly Osbourne

Selena Gomez Pranë ndarjes me Bieber

Në muajin tetor, Justin Bieber u shfaq në skenë gjatë një koncerti përdore me këngëtaren Carly Rae.

Në Halloween si taleban

Chris Brown është vendosur vazhdimisht në qendër të vëmendjes publike për bëmat e tij.
Reperi 23-vjeçar, disa vite më parë fitoi kritika të shumta për shkak të abuzimit fizik të të dashurës së tij, Rihannës.

Kalon në zhanrin e muzikës Jazz

Tony Bennett ka thënë për “Billboard” se ai synon që me Lady Gagan të regjistrojë një album duet xhazi pasi ai të përfundojë punën në “Viva Duets”, ndërsa ajo njofton botimin e vet të ardhshëm, “ARTPOP.”

Albumi i ri rekord shitjesh

Ka vetëm një javë që është në treg dhe menjëherë albumi i ri i këngëtares Taylor Swift, “Red” ka shitur rreth 1.2 milion kopje, duke shënuar një rekord në shitje përsa i përket javës së parë.

Pushon nga puna gruan shqiptare

Ajo donte vetëm një autograph nga idhulli i saj por e gjeti veten të papunë. Ky fat i keq i rezultoi një pastruese në “Breidenbacher Hof”hotel luksoz në Dusseldorf të Gjermanisë.

Tronditet Simpson, babai i saj homoseksual

Jessica Simpson është dobësuar rreth 30 kg nga dëshpërimi. Këngëtarja e njohur është tronditur shumë, pasi zbuloi se babai i saj është homoseksual.

“Nuk jam shtatzënë”

Pas publikimit të një fotoje të Mila Kunis, ku ajo shfaqet me bark të fryrë, thashethemet për një shtatzëni të mundshme bën xhiron e botës.

Pozimi gjysmë-nudo më solli depression

Kate Moss ka rrëfyer se vuajti nga depresioni pasi u detyrua të pozonte gjysmë-nudo kur ishte adoleshente, në fillimet e karrierës së saj si modele. Modelja, e cila rrallë jep intervista, tregoi për presionin e madh të cilit iu nënshtrua …

Maskimet e Halloween-it

Maskimet në natën e Hallowinit janë një “detyrim” për të gjithë protagonistët e botës së spektaklit sepse kudo që shkojnë ndiqen nga paparacët.

Dështon me veshjen

Bukuroshja, Kim Kardashian,që kur ka filluar lidhjen me reperin, Kanye West, stili i saj i veshjes ka ndryshuar shumë, jo gjithmonë për mirë.

Nxjerr në treg linjën e saj kozmetike

Ka qenë imazhi i CoverGirl në pesë vitet e fundit, por tani duket se Drew Barrymore do të nxjerrë në treg linjën e saj të kozmetikeve.

Rita Ora pezullon koncertin në New York pas uraganit “Sandy”

Këngëtarja e famshme kosovare Rita Ora, e cila këto ditë kishte planifikuar të zhvillonte një koncert në New York, duket se do të detyrohet t’i anulojë këto plane për shkak të uraganit “Sandy”.

Maddona nënë e ashpër? I blen shtëpi vajzës së saj

Madonna është një nënë mjaft e ashpër me fëmijët e saj, por edhe u beson verbërisht atyre. Dhe ja për 16 vitet e vajzës së saj, Lourdes ajo ka vendosur t’i dhurojë një apartament në zonën më ekskluzive të Manhattan. Sipas një burimi për Daily Star, Lourdes është shumë entuziaste, do të zgjedhë vetë dhe më pas të vendosë se me kë do të transferohet.

Robert Pattinson me kërkesa të çuditshme ndaj Stewart

Robert Pattinson ka rifilluar lidhjen e tij me Kristen Stewart edhe pas tradhtisë të saj, por duket se ka vendosur disa kushte shumë të forta

Shumë e ashpër ndaj fëmijëve

Victoria Beckham është shumë e ashpër ndaj fëmijëve të saj kur bëhet fjalë për disiplinën. Në shtëpinë e saj ka karrige të veçantë “për ndëshkim” në të cilën ulen fëmijët e saj kur nuk janë të dëgjueshëm.

Madonna, më e shitura

Madonna u gjend në maje të listës së “NME” të femrave më të suksesshme në botë ku është në fokus muzika

Lady Gaga më e dashuruar se kurrë

Historia e dashurisë me Taylor Kinney duket se shkon më së miri,aq sa Lady Gaga është e gatëshme të lërë mënjanë karrierrën e saj për të krijuar një familje.

” Ambasadore Nderi “

Pak ditë pas publikimit të videoklipit të këngës së re “Shine Ya Light”, të xhiruar në Kosovë, Rita Ora është nderuar nga presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

Publikon albumin më të ri

Kylie Minogue zgjodhi 25-vjetorin e debutimit të saj në muzikë për të publikuar albumin e saj të ri.

Grindje mes çiftit

Sipas disa burimeve,thuhet se çifti Agelina Jolie dhe Brad Pitt janë grindur keq me njëri-tjetrin.

Një fundjavë relaksuse

Aktori Ben Affleck ditën e djelë ka qënë duke gëzuar se bashku me familjen,pasi ai mundi të kishte një ditë pushim nga promovimi i filmit të tij më të ri “Argo”.

Kim Kardashian bionde

Kim Kardashian, dy ditë më parë është paraqitur në një clab me rastin e “Halloween” ,të mbajtur në New York

Mila Kunis shtatëzënë

Mila Kuins ka ngjallur dyshime për shtatëzani pas një fryrje në bark teksa mbante veshur një bluze sportive gjatë një shëtitje me të dashurin e saj Ashton Kutcher.

Motrat tani dhe stiliste

Përvecse u perdor fytyra e tyre për fushatën vjeshtë-dimër 2012-201 të të brëndëshmeve ,do jenë motrat Penelope dhe Monica Cruz stiliste.

Imazh i një reklame parfumi

Kristina Aguilera është zgjedhur për të qënë imazh i një reklame parfumi.
Imazhi i saj në këtë promo është shum i ngjashmëm me ikonën e Marliyn Monroe.

Padit revistën për gënjeshtrat

Pak pas divorcit me Katie Holmes, Tom Cruise u akuzua nga një e përjavshme amerikane se kishte braktisur të bijën, Suri.

Këshillon femrat, kundër dietave

Aktorja e njohur Jennifer Aniston ka deklaruar për revistën “OK” se ajo nuk beson në dieta.

Bëhen gati për martesë

Bukuroshja Kim Kardashian dhe i dashuri i saj Kanye West do të kurorëzojnë së shpejti në martesë lidhjen e tyre.
Megjithatë sipas spekulimeve të ndryshme mësohet se kjo dasmë mund të arrijë deri në shifrën e 20 milion dollarëve.

Mbështet presidentin Obama

Ështe një ndër këngëtaret,e cila vlerësohet për veshjet e bukura gjatë interpretimit në skenë, ndërkohë që shfaqet me një tjetër imazh gjatë përgatitjeve të koncertit,që do zhvillohej për Barack Obamën.

Shesin fotot e dasmës

Detajet e kësaj ceremonie luksoze janë bërë publike pas zhvillimit të saj. Martesa e tyre u kurorëzua në Itali dhe ka kushtuar plot 6.5 milionë dollarë.

Megan Fox nxehet me ‘Celebrity Jihad’

Megan Fox ka kërcënuar me padi një ueb-faqe e cila merret me paroditë e figurave të famshme, pasi disa foto ku ajo shihet lakuriqe, janë postuar në këtë faqe.

Kim Kardashian, përsëri në qendër të vëmendjes

Bukuroshja Kim Kardashian, di shumë mirë se çfarë duhet të bëj për të qenë gjithmonë në vemendjen e mediave.

Nicki Minaj s’ka fuqi per Mario Balotellin

Nicki Minaj ka refuzuar që të takohej me futbollistin problematik të Mançester Sitit

“Jam një djalë me fat”

I dashuri i Lady Gaga-s, Taylor Kinney ka folur rreth romancës së tyre.

Chris Brown në shoqërinë e ish-it

Chris Brown njoftoi ndarjen nga modelja dhe ish e dashura e tij në fillim të muajit duke e argumentuar këtë vendim me rilindjen e shoqërisë me Rihanna-n.

Eva Longoria ndahet nga i dashuri

Eva Longoria është ndarë nga i dashuri i saj disa vite më i ri, sportisti Mark Sanchez.

Roli më i ri i Scarlett Johansson

Scarlett Johansson do të luajë rolin e një gruaje që ushqehet me mishin e njeriut.

Aktori i famshëm Gerard Butler pa vdekjen me sy

Ai për pak desh humbi jetën gjatë xhirimeve të filmit më të fundit të tij, për sërfista.

Lindsay Lohan apo Elisabeth Taylor

Kohët e fundit është përfolur në media për grindjen me nënën e saj,ndërkohë që sot e shohim një tjetër imazh të Lindsay Lohan.

Alicia Keys sjell albumin më të fundit

“Girl On Fire” është albumi i ri nga këngëtarja amerikanee muzikës RnB dhe tani kemi edhe listën e këngëve që do t’i gjejmë në të. Përmes një video të postuar në internet Alicia Keys ka shfaqur veten duke shënuar këngët …

Madonna pëson incident ne skene

Madonna ka pasur një incident në skenë, teksa po këndonte të famshmen “Like a Prayer” për fansat e Dallasit.

Eva më në fund e lirë

Aktorja Eva longoria është më se të lumtur për të treguar qafën e saj të djegur pas heqjes së tatoo.

James Blunt i jep fund karrierës së tij

Me 18 milionë disqe të shitur, kantautori i suksesshëm zgjedh të tërhiqet për t’ju kushtuar të fejuarës së tij
James Blunt, këngëtari i superhitit “You’re Beautiful”.