Lajmet nga Showbiz

Pas një viti rikthehet në muzikë Arta Bajrami, bashkëpunim me Mc Kreshën

Këngëtarja kosovare, Arta Bajrami ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar ‘Asaj’, të cilin e ka sjellë në bashkëpunim me reperin Mc Kresha. Ajo ka sjellë një këngë ritmike, tekstin e së cilës e ka shkruajtur së bashku me …

Alessia Çoku shpallet Miss Shqipëria 2017

Është mbajtur në Tepelenë mbrëmjen e 16 qershorit, Miss Shqipëria 2017, ku fituese e edicionit të 19-të u zgjodh Alessia Çoku. 16-vjeçarja u shpall më e bukura ndër të bukurat, me disa tipare klasike shqiptare dhe linja shumë të holla …

Kida drejt tregut ndërkombëtar, bashkëpunim me DJ francez

Këngëtarja kosovare, Kida ka publikuar projektin e saj të ri muzikor ‘Don’t say no more’, një bashkëpunim me Dj e njohur francez, HCUE. Pasi bëri një nënshkrim me kompaninë e huaj ‘Sony Music’ ajo këndoi një pjesë të këngës në …

Kush ia paguan pushimet luksoze Floriana Garos?

Moderatorja e njohur, Floriana Garo e ftuar në taksinë e Rudina Dembacaj në ‘Mos i fol shoferit’ ka treguar se si i paguan pushimet luksoze. Në fotografitë që ajo publikon në rrjetin social Instagram duket qartë nga pamjet fantastike se …

Rihanna, sensuale në klipin e ri

Këngëtarja e njohur amerikane, Rihanna ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar ‘Wild Thoughts’ në bashkëpunim me Dj Khaled dhe Bryson Tiller.  Ajo ka sjellë muzikë ritmike që i përshtatet më së miri sezonit të verës. Këtë herë, Rihanna …

Katy Perry arrin 100 milionë… ndjekës në Twitter!

Ylli i pop-it amerikan, Katy Perry ka arritur të jetë përdoruesja e parë me 100 milionë ndjekës në Twitter. Këngëtarja 32-vjeçare u nderua për arritjen e saj nëpërmjet faqes së platformës së medias sociale  Twitter me hashtagun (#LoveKaty). “Faleminderit, @ …

Kur këngëtaret shqiptare bëhen bashkë në Antalya

Këngëtarët shqiptare janë bërë bashkë për të kaluar pushimet në plazhet e mrekullueshme të Turqisë. Këtë gjë na e ka bërë të ditur këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina nëpërmjEt postimit të disa fottove në rrjetin e saj social instagram. …

Floriana Garo tregon arysen pse nuk ka miq në television

Moderatorja e njohur e ekranit shqiptar, Floriana Garo  e ftuar  në emisionin  “Mos i fol shoferit” të Rudina Dembacaj në Ora News  ka sqaruar fjalët  që qarkullonin për tipin e  saj. Shpesh herë ajo të krijon përshtypjen e një personi …

Rihanna me fustan transparent në Young Fashion Designer

Nëse ka një njeri që di si të tërheqë gjithmonë vëmendjen, ajo është padyshim Rihanna. Bukuroshja është shfaqur me një fustan transparent në cermonimë e dhënies së çmimeve të modës dhe padyshim që ky fustan do të jetë trendi më …

1000 trëndafila me karrotrec pë Zajmina Vasjarin

Këngëtarja superseksi e skenës shqiptare feston sot 30 -vjetorin. Ajo është bukuroshja Zajmina Vasjari. Mesa duket këtë përvjetor dikush ka menduar t’i bëjë një surprizë vërtet të veçantë këngëtares. Ajo është mikesha e saj e ngushtë Rezarta Shkurta, e cila …

Era Istrefi bëhet imazh i markës “Guess”

Këngëtarja shqiptare Era Istrefi duket se po arrin majat e suksesit të saj. Krahas botës së muzikës, këngëtarja e cila njihet ndërkombëtarisht po arrin suksese dhe në fusha të tjera. Pasi arriti famën ndërkombëtare, Era është bërë imazh i markave …

Kinemaja në zi, vdes regjizori i “Rocky” dhe “The Karate Kid”

Kinemja botërore ka humbur shumë pas vdekjes së regjizorit të famshëm John G. Avildsen. Avildsen ka vdekur të premten në Los Angeles pas një beteje me kancerin pankreatik në moshën 81-vjeçare. Djali i tij Anthony ka konfirmuar vdekjen e aktorit …

Barack Obama zbulon gjininë e fëmijëve të Beyonce

Barack Obama mund të ketë zbuluar aksidentalisht gjininë e fëmijëve të Beyonce dhe Jay Z mbrëmjen e së enjtes. Ish-presidenti i Amerikës me anë të një videomesazhi ka përgëzuar këngëtarin për punën e tij si kompozitor në ‘Songwriter Hall of …

Jennifer Lopez shijon pushimet me të dashurin në Francë

Jennifer Lopez ka shijuar pushimet me të dashurin e saj Alex Rodriguez në Francë. Ata kanë vendosur të ndërrmarin një udhëtim romantik së bashku Çifti është fotografuar në një jaht luksoz dhe dukeshin shumë të lumtur pranë njëri-tjetrit. E veshur …

Habit Bebe Rexha, miliona klikime për dy javë

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha po arrin majat e suksesit . Dy javë më parë këngëtarja publikoi këngën e saj më të fundit “The Way I Are”. Kënga u pelqye shumë nga fansat e saj, saqe ka arritur të …

Guxon Jennifer Lopes, del pa të brendshme

Këngëtarja dhe aktorja e Hollivudit, Jennifer Lopez habiti të gjithë me paraqitjen e saj. JLo shfaqi këmbët  duke nxjerrë në pah figurën e saj të lakmueshme nën një fustan ngjyrë mustard të kombinuara me vathët. Veshja tregonte modestinë e këngëtares …

Stresi vjen me “Fake Love”

Reperi i mirënjohur nga Shqipëria, Arkimed Lushaj i njohur si Stresi ka  publikuar projektin e tij më të ri.  Kësaj radhe reperi erdhi në një duet me këngëtarin Flor Bana. Kënga titullohet ‘Fake love’ dhe është kompletuar me videoklip. Klipi …

‘Nuk ka dashni’ për Greta Koçin dhe Genc Prelvukajn

Këngëtarët e njohur shqiptar Genc Prelvukaj dhe Greta Koçi kanë zyrtarizuar se do të vijnë së bashku për të sjellë një projekt të ri. Përmes një fotoje të hedhur në rrjetin e tyre në Instagram, dyshja ka bërë të ditur …

Sfida Nicki Minaj ‘pushton’ rrjetet sociale

Reperja amerikane, Nicki Minaj ka publikuar një video në rrjetin social, Instagram e cila është bërë virale dhe shumë përdorues kanë filluar ta bëjnë. Këmi dëgjuar për sfidën ‘Running Man’ dhe ‘Ice Bucket’ ndërsa Nicki i inspiroi të gjithë për …

Brad Pitt nuk i ka kërkuar falje Jennifer për thyerjen e zemrës

Pati thashetheme se aktori i njohur, Brad Pitt i ka kërkuar falje Jennifer Aniston se i ka thyer zemrën pasi e la në 2005 për tu martuar me Angelina. Sipas disa burimeve të afërta të tij, është zbuluar se ai …

Ja falenderimi i Elvana Gjatës për mbështetjen ndaj hitit ndërkombëtar

Këngëtarja Elvana Gjata ka publikuar dje projektin e ri muzikor ‘Forever is Over’ në bashkëpunim me kompaninë e huaj. Pati shumë komnete pozitive që në minutat e para të publikimit, prandaj ajo ka gjetur mundësinë që ti falenderojë të gjithë …

Dua Lipa kërkon ndihmë për të prekurit e tragjedisë në Londër

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka bërë apel për ndihmë për të mbështetur të gjithë të prekurit e tragjedisë në Londër. Ajo ka publikuar fotografi në llogarinë e saj në Instagram dhe në Tëitter ku i fton të …

Ditëlindja e trishtueshme e Donald Trump

Hera e parë që Donald Trump ka festuar ditëlindjen si president në Shtëpinë e Bardhë nuk ka qenë edhe aq e lumtur për të. Jashtë kullës së tij në Neë York u mbajt një protestë nga të gjithë njerëzit që …

Edhe Adele ishte pjesë e zjarrit në Londër

Këngëtarja e njohur Adele është parë në perëndim të Londrës për të qenë afër viktimave të zjarrit në kullën Grenfell. 29-vjeçarja u shfaq atje për të përqafuar cdo njeri që mundte si mbështetje për ngjarjen e rëndë e cila i …

Kur modelet nuk lënë gjë pa zbuluar

Ideja për të nxjerrë në pah format duke u zhveshur nga koka te këmbët duket se është bërë loja e preferuar e të famshëve të Hollivudit. Nga Emily Ratajkowski e deri tek Jodie Marsh, përzgjedhja e veshjes jo gjithmonë ka qenë …

Xhesika Berberi si Gigi Hadid

Gigi Hadid është aktualisht një nga modelet më të njohurit në botën e modës, ndërsa popullariteti i saj u rrit shumë shpejt pasi u bë pjesë e ëngjëjve të  Victoria’s Secret. Vajza e biznesmenit Mohamed Hadid dhe ish-manekines Yolanda Hadid …

Njhuni me Melanie Gaydos, modelja me çrregullime të rralla gjenetike

Melanie Gaydos është një vajzë e guximshme e cila u përball me industrinë e modës dhe fitoi. 28-vjeçarja vuan nga një çrregullim gjentik  të quajtur ‘ectodermal dysplasia’ që kur ka lindur. Kjo gjendje e rrallë gjenetike  ndalon që dhëmbët, thonjtë, …

Rita Ora ndihmon viktimat e tragjedisë së Londrës

Rita Ora i ka ardhur në ndihmë viktimave të tragjedisë që ndodhi dje në ndërtesën 24 katëshe Grenfell Tower, Londër. Këngëtarja me famë botërore është fotografuar duke mbajtur ujë dhe shpërndarë furnizime rreth zonës.  25-vjeçarja e vizitoi vendin vetëm pak …

Urimi i veçantë i Ivanka Trump për ditëlindjen e babait të saj

Presidenti i Amerikës, Donal Trump ka festuar dje 71-vjetorin e ditëlindjes. Kjo është ditëlindja e parë që ai feston si president dhe s’kishte si të mos mungonte një urim shumë i veçantë i vajzës së tij Ivanka.  35-vjeçarja ka postuar …

Veprimi i truprojës së Kim Kardashian që i habiti të gjithë

 Ndërsa shoqëronte Kim Kardashian në hotel, truproja e saj ka bërë një veprim që i ka habitur të gjithë.  Ai i vendosi duart  në të pasamet e shumëpërfoluara të yllit të showbiz. Fotot janë bërë virale dhe kanë pushtuar mediat. …

Mirsa Kërqeli bëhet nënë për herë të dytë

Këngëtarja shqiptare nga Gjilani i Kosovës e cila tashmë jeton në Kanada ka lënë pas karrierën e saj muzikore duke iu përkushtuar plotësisht familjes.Ditë e djeshme familjes së saj iu shtua dhe një pjestare e re. Ajo u bë nënë …

Kush mund ta puthë kaq ëmbël Adelina Tahirin?!

Këngëtarja shqiptarë nga Shkupi i Maqedonisë është një nga këngëtaret më seksi shqiptare. Ehh… kush nuk do ta donte të puthte njëherë Adelina Tahirin? Por jo çdo kujt i jepet mundësia… Dikush ka qenë më fat që t’i dhurojë një …

Ilda Bejleri “lamtumirë” De Biasit me këngë: Do na mungosh!

Dorëheqja e trajnerit të Kombëtares së Futbollit Shqiptar ka shkaktuar reagime dhe në rrjete sociale. Artistë dhe përsonazhe nga bota e sportit kanë shprehur keqardhjen për ikjen e tij. Një prej tyre ka qenë edhe gazetarja sportive Ilda Bejleri, e …

Fjolla Morina dhe Big Mama me poza të “nxehta” në Turqi

Këngëtarja superseksi Fjolla Morina është duke shijuar rrezet e diellit në plazhet e mrekullueshme të Turqisë. Por ajo nuk është vetëm, në këto pushime e shoqëron kolegia Big Mama, të cilat së bashku po provokojnë përpara aparatit fotografik. Fjolla së fundi …

Bob Dylan akuzohet për plagjiaturë

Bob Dylan është akuzuar për plagjiaturë. Ai mendohet se gjatë fjalimit të tij të pranimit të çmimit Nobel për Letrësi ka marrë pjesë të cituara të SparkNotes. Dylan, i cili është muzikanti i parë i cili ka fituar çmimin për …

Kujt i kërkon falje Young Zerka?

Këngëtari i njohur, Young Zerka ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar ‘A ma fal’. Këtë herë ka ardhur me një këngë ritmike, të përshtatur për sezonin e verës. Në tekstin e shkruajtur vetë nga këngëtari flitet për një …

Plani i arratisjes së Miley Cyrus për tu martuar

Ylli i popit, Miley Cyrus po planifikon të arratiset me të dashurin e saj, Liam Hemsëorth për tu martuar në një ceremoni private. Ajo dhe aktori i njohur kanë vendosur që të largohen në Ditën e Pavarësisë së Amerikës në …

Deputetja e PD, Jorida Tabaku sjell në jetë vajzat binjake

Deputetja e PD, Jorida Tabaku është bërë nënë për herë të parë pasi ka sjellë në jetë dy vajza binjake. Momenti i shumëpritur ka gëzuar Joridën dhe bashkëshortin e saj, Saimirin të cilët kanë vendosur ti quajnë vogëlushet Arba dhe …

Mozzik dhe Kida, elektrizojnë sot sheshin Skënderbej me “Cocaina”

Të rinjtë e kryeqytetit do të kenë mundësi që të ndjekin sot nga afër dy nga këngëtarët më të njohur të momentin në Kosovë dhe jo vetëm, Mozzik dhe Kida. Ata do të ngjiten sot në skenën e sheshit “Skënderbej”, …

Erdhën në jetë binjakët e Beyonce?

Fansat e këngëtares së popit, Beyonce kanë hedhur spekulime se ajo më në fund ka sjellë në jetë binjakët. Filloi të përflitej për këtë gjë në momentin që pati siguri shumë të lartë rreth një spitali në Los Angeles. Burime …

Rita Ora reagon për kullën në Londër: Zona ku un u rrita

Këngëtarja më origjinë shqiptare Rita Ora është shafqur mjaft e mërzitur teksa ka marë vesh për lajmin e trishtueshëm të djegies së kullës së lartë në Londër. Kjo për shak se vetë këngëtarja e njeh këtë zone, pasi është rritur …

Erdhi dita e shumëpritur, Elvana publikon sot hitin ndërkombëtar

Këngëtarja e famshme Elvana Gjata pritet që të publikojë sot kënëgn e saj me të cilën synon të arrijë tregjet ndërkombëtare. Ka qenë vetë Elvana e cila ka njoftur datën e publikimit nëpërmjet një postimi në rrjetin e saj social …

Kylie Jenner personi më i ri në listën e njerëzve më të pasur në botë

Nuk e di si jeni zgjuar ju por modelja e famshme Kylie Jenner është zgjuar duke e gjetur veten në listën e njerëzve më të pasur në botë në Forbes. Lajmi është publikuar nga vetë Jenner  e cila shkruan: “Wow …

Sasha Obama dukej mahnitëse në ditëlindjen e saj të 16-të

Sasha Obama ishte vetëm tetë vjeç kur familja e saj u fut në Shtëpinë e Bardhë në 2009, por tani ajo është rritur. Ajo dje festoi 16 -vjetorin  e lindjes. Të gjithë fotografët  u shfaqën në Twitter këtë fundjavë duke …

Messi kalon pushimet në Ibiza me Suarez dhe Fabregas

Ylli argjentinas po kalon disa ditë pushime, pasi ai ndihmoi vendin e  tij të mundë Brazilin 1-0 në miqësoren e tyre në Melburn të Australisë ditën e  premte. Tashmë Messi ka vendosur të kalojë disa kohë më familjen e tij  …

Demi Rose për herë të parë në Greqi

Mesa duket nuk kanë mbaruar pushimet për modelen superseksi , Demi Rose. Pasi kaloi disa ditë në plazhet e mrekullueshme të Ibizës, destinacioni i radhës për modelen ishte Greqia. Për modelen është hera e parë që ndodhet në ishujt e …

Kylie më e dashuruar se kurrë, tatuazh të njëjtë me të dashurin

Kylie Jenner dhe Travis Scott duket se janë shumë të dashuruar me njëri-tjetrin pasi kanë bërë tatuazh të njëjtë. 19-vjeçarja dhe reperi i njohur kanë bërë një flutur të vogël, të cilën Kylie sipër kycit në këmbën e djathtë, ndërsa …

Artistët botërorë që nuk kanë marrëdhënie të mira së bashku

Shumë artistë në botë janë shumë të suksesshëm, por nuk kanë marrëdhënie të mira me kolegët e tyre. Ndër ta janë: 1.Taylor Swift dhe Katy Perry Problemi mes dy këngëtareve të famshme mbetet ende i pazgjidhur, por në të njëjtën …

Katy Perry mbyll lidhjen direkte prej 4 ditësh, gris pantallonat në skenë

Këngëtarja e popit, Katy Perry ka mbyllur lidhjen e saj të drejtpërdrejtë prej 4 ditësh me fansat duke bërë një koncert, nga i cili grisi pantallonat. E veshur me një body të shndritshëm, ajo performoi gjatë për ndjekësit e saj, …

Dua Lipa merr vlerësime nga grupi i njohur, Coldplay

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka marrë vlerësime për albumin e saj të ri nga grupi i njohur, Coldplay. Vokalisti i grupit, Chris Martin ka publikuar një foto në rrjetin social, Instagram ku flet për 21-vjecaren. “Faleminderit për …

Ribashkimi i Tom Cruise me Nicole Kidman po vjen!

Ish-çifti hollivudian Tom Cruise dhe Nicole Kidman mendohet se do të rikthehen përsëri së bashku, pas 20 vitesh. Tom Cruise i ka kërkuar Nicole që ti bashkohet në një film, ku do të përfshihen edhe skena dashurie. “Nicole u habit …

Selena Gomez flet hapur për romancën e saj

Këngëtarja e popit, Selena Gomez nuk e mban më të fshehur se është në një lidhje me The Weeknd. Ajo ishte e ftuar në emisionin ‘On Air ëith Ryan Seacrest’ gjatë fundjavës ku tregoi rreth kësaj marrëdhënie. “Fakti që e …

Bella Hadid harron The Weeknd, por mbështet arritjet e tij

Modelja e njohur Bella Hadid duket se e ka harruar ish-të dashurin e saj, The Weeknd pasi është fotografuar në një hotel në krahët e modelit, Jordan Barret. Duket se të dy po e shijojnë romancën e tyre të re …

Sot në sheshin “Skënderbej” performon Aurela Gaçe

Sheshi i ri “Skënderbej” është kthyer jo vetëm në një vend tërheqës për të gjithë qytetarët e Tiranës dhe turistët e huaj që kanë shfaqur interes për ta parë atë nga afër, por edhe në një hapësirë e denjë për …

Miss Shqipëria 2017, vijojnë përgatitjet e 31 konkurenteve për finalen e madhe

31 vajzat finaliste prej 4 ditësh janë stacionuar në qytetin mikëpritës të Tepelenës ku do të mbahet finalja e 19 -të e konkursit mbarëkombëtar të Bukurisë Shqiptare Miss Shqipëria 2017. Në përkushtimin e koreografes Olta Ahmetaj, bukuroshet zhvilluan prova që …

Kourtney tregon format e pabesueshme në Majemi

Të gjithë kanë zili për trupin e saj. Kourtney Kardashin ka treguar format e saj sensacionale me rroba banjo të bardha ndërsa relaksohej  përballë diellit në plazhet e Majemit.  Ylli i Kardashianëve i ka lënë vend imagjinatës me rroba banjo …

Bella Hadid na i tregon të gjitha në Roland Garros

Duket se modelja e Victoria’s Secret nuk i ndahet Francës. Edhe pse ishte në plazhet mahnitëse të Francës  pas festivalit të filmit në Kanë, modelja nuk mund të ikë pa parë nga afër ndeshjet finale të tenisit  në Roland Garros. …

Nuk e kemi parë ndonjëherë Leo Messin kaq romantik

Përveçëse një futbollist i shkëlqyer, edhe një bashkëshort ideal. Këtë e ka vërtetuar më së miri në postimin e tij të fundit në rrjetin social Instagram. Mesa duket nisën pushimet për yllin e Barcelonës dhe të Argjentinës. Leo Messi është …

Ja cili ka qenë i dashuri më i mirë i Katy Perryt

Këngëtarja Katy Perry bëri të ditur se Josh Groban  me të cilin kishte një lidhje në vitin 2009, i vjen keq që e kishte lënë atë. Katy e cilëson atë si të dashurin e saj më të mirë ndonëse në …