Lajmet nga Showbiz

Zaimina Vasjari do bëhet nënë, pranoi hapur shtatzëninë

Këngëtarja e njohur, Zaimina Vasjari ka disa kohë që merr vëmendjen e mediave për jetën e saj private. Prej disa kohësh, ajo është në një lidhje dashurie me një biznesmen, por asnjëherë nuk ka folur rreth kësaj marrëdhënie. Sot për …

Jolie dhe Paltrow në listën e të ngacmuarave seksualisht nga Weinstein

Gwyneth Paltrow dhe Angelina Jolie janë yjet e fundit të Hollywood që kanë akuzuar Harvey Weinstein për ngacmimin seksual, duke u bërë pjesë e dhjetra femrave që kanë përshkruar përvojat e tyre të tmerrshme me manjatin e filmave. Paltrow është …

Eminem sulmon Trump: Kamikaz

Reperi me famë botërore Eminem ka bërë një këngë kundër presidentit të Amerikës Donald Trump. Në këngën e titulluar ‘The Storm” që u transmetua në BET Hip Hop Awards mbrëmjen e së martës ai i referohet Trump ‘si një racist …

Producenti i Hollywood akuzohet për përdhunim, gruaja i kërkon divorcin

Vetëm pak pasi producenti i njohur i Hollywoodit, Harvi Weinstein, është akuzuar për përdhunim dhe ngacmime seksuale nga disa aktore të mirënjohura përfshirë Angelina Jolie, bashkëshortja e tij, Xhorxhina Çapman, i ka kërkuar atij divorcin. Në një prononcim për mediat, …

“Lum nëna që të ka”, Valbona Halili: Djali im bekim nga Zoti

Këngëtarja e njohur Vlabona Halili është bërë nënë për herë të parë 2 vite më parë dhe ka sjellë në jetë djalin e saj Dean. E ftuar rubrikën e përjavshme “Në çantën e…” në emisionin “Ditë e Re” ajo ka …

Në çantën e Valbona Halilit: “Ka apo s’ka lek dhe sa lek ka”

Në emisionin ‘Ditë e Re’  në rubrikën e përjavshme “Në çantën e …” këtë herë është përgjedhur këngëtarja e dashur dhe shumë e pëlqyer Valbona Halili. Çanta e Valbonës është hulumtuar, zbrazur dhe kontrolluar nga Zogu i Tiranës për të …

Irina Shayk provokuese me të brendshme

Irina Shayk nuk ka humbur kohë që të kthehet në formë pas ardhjes në jetë të vajzës së saj Lea vetëm 6 muaj më parë. Supermodelja ruse ka pozuar me të brendshme për kompaninë italiane Intimissimi . Ndërsa tregoi trupin …

Është ndarë Shakira e Pique?! Futbollisti heq çdo dyshim

Për shumë kohë është diskutuar në mediat rozë ndarja e Shakirës dhe Gerard Pique. Por futbollisti ka hequr çdo dyshim me anë të një postimi në Instagram. Pasi mbrojtësi është pezulluar për ndeshjen me Jeruzalemin, shfrytëzoi mundësi për të mbështetur …

Producenti hollivudian mohon akuzat për përdhunimin e aktoreve

Producenti dhe bashkëthemeluesi i studios së filmit Miramax, Harvey Weinstein, ka mohuar përdhunimin e tre grave pas akuzave të bëra në revistën amerikane The New Yorker. Revista publikoi një artikull ku sillte denoncimin e disa grave, viktima të dhunës seksuale …

Një boksiere si Rita Ora

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora kujdeset gjithnjë për format e saj trupore. Këtë herë ajo na ka treguar se frekuenton palestrën, por sporti i saj i preferuar është boksi. Ylli i ‘Lonely Together’ është fotografuar në Nju Jork …

Përfundon karriera e Lorik Canës, lë futbollin me një postim prekës

Futbollisti i njohur i ish-kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka arritje të mëdha në karrierën e tij, e cila plotëson sot plot 14 vite, në të cilat kanë qenë pjesë shumë persona. Ai nuk ka harruar që të falenderojë të gjithë …

Çifti më i ri në showbiz, puthja që zyrtarizoi lidhjen

Marrëdhënia e kompozitorit Elgit Doda me moderatoren Klea Huta u përfol për disa muaj, por asnjëri nuk konfirmoi diçka. Në intervistat e shumta që dhanë, ata pranuan se janë miq të mirë dhe po njihen por asnjëherë se janë në …

Grimieri me famë botërore për herë të parë në Shqipëri, falenderon motrat Hadërgjonaj

Ariel Tejada, një nga grimierët më të njohur në botë qëndroi për disa ditë në Tiranë për të dhënë mësim për të gjithë të interesuarit pas make up. Ardhjen e tij në Shqipëri duket se e mundësoi Agnesa, vajza e …

“Unë jam Zonja e Parë”, ish gruaja e Trump ‘çmend’ Melaninë

Ish-gruaja e presidentit të SHBA Donald Trump, Ivana ka ndezur polemika të martën duke iu referuar vetes si Zonjë e Parë. Gjatë një interviste mëngjesin e sotëm, Ivana, nëna e tre fëmijëve më të mëdhenj të Trump  u shpreh se …

Fitimet marramendëse të David Beckham vetëm në një ditë

Pavarësisht se është tërhequr nga futbolli 4 vite më parë fitimet e David Beckham vazhdojnë që të jenë marramendëse. Ish-futbollisti fiton 12.7 milionë pound në vit vetëm për shkak të përdorimit të imazhit të tij nga kompani të ndryshme, që …

Rita Lati: Vdekt ai që nuk vdes për lekë

Rita Lati është një nga aktoret më të njohura të humorit. E ftuar në emisionin ‘Ditë e re’, Rita është shprehur se është materialiste dhe se paratë janë një pjesë shumë e rëndësishme e jetës. Aktorja është shenja e Virgjëreshës …

Rikthehet fuqishëm Kimberley

Për herë të fundit ajo është parë duke shijuar pushimet në Ibiza por Kimberley Garner iu është rikthyer punës duke shfaqur më të mirën e saj ndërsa pozonte për markën e saj të fundit të veshjeve.  Ish ylli i ‘Made …

Një ‘ëngjëll’ në Troia

E kush ka nevojë për krahë që të jetë ëngjëll?! Padyshim që Izabel Goulart nuk ka nevojë. Ajo është një nga supermodelet më të mira të Victoria Secret  dhe asnjëherë nuk heziton që të shfaqë aftësitë e saj. Ylli i …

Berluscon dhe Putin gdhendin dashurinë në një mbulesë krevati

Marrëdhënia e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin dhe ish-kryeministrit të Italisë, Silvio Berlusconit duket se është shumë e ngushtë. Në ditëlindjen e 65-të të Putin, Berlusconi ka menduar për një dhuratë krejtësisht ndryshe nga ato që jemi mësuar të shohim …

Klaudia Pepa në dilemë, nuk di çfarë të zgjedhë

Balerina e njohur, Klaudia Pepa që po zhvillon karrierën e saj në Itali ka marrë vëmendjen e të gjithëve gjatë kësaj kohe. Ajo vazhdon të publikojë fotografi provokuese në rrjetin social, Instagram ku nxjerr në pah linjat e saj të …

Big Mama në spital, i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale

Këngëtarja dhe moderatorja e njohur, Big Mama duket se po i kushton rëndësi të madhe pamjes fizike, pasi sot i është nënshtruar operacionit të dytë plastik. Para disa muajsh, ajo bëri një ndërhyrje për zvogëlimin e stomakut, gjë që solli …

Gati për ndeshjen me axurrët, Rama dhe Ademi bashkë për kombëtaren

Mbrëmjen e sotme, në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër do të përballen kombëtarja kuqezi dhe skuadra e Italisë, një ngjarje historike për futbollin shqiptar. Nuk dihet nëse kryeministri Rama ka pasur kohë të bëjë përgatitjet për tifozerinë në stadium, por …

Ndahet çifti i showbizit, këngëtarja rrëfen arsyen

Ata kanë qenë të pandashëm që kur u ribashkuan vitin e kaluar duke u fejuar. Të gjithë kishin harruar që ishin të ndarë në 2013 pas tre vitesh që qëndruan bashkë. Lajmi që ata u fejuan i gëzoi ndjekësit e …

Seks në këmbim të karrierës, pushohet nga puna producenti më i madh i Hollywood

Harvey Weinstein, producent fitues i çmimit Oskar, i akuzuar për ngacmim seksual të punonjësve femra është shkarkuar nga puna nga bordi i kompanisë së tij. Ai është një nga prodhuesit më të mëdhenj të Hollywood dhe ishte pas filmave të …

Supermodelja 53-vjeçare sfidon moshën, çmend fansat me bikini

Ajo nuk heziton që të ekspozojë format e saj tupore jashtëzakonisht shumë të tonifikuara në rrjetet sociale. Dhe së fundmi Elle Macpherson ka publikuar foto e veshur me të brendshme ngjyrë portokalli të ndezur nga koleksioni i saj. Supermodelja 53-vjeçare …

Martohet Leonora Poloska, publikohen fotot e para nga dasma e saj

Këngëtarja e njohur Leonora Poloska dhe kompozitori Andin Randobrava i kanë dhënë fund beqarisë në një ceremoni private të shtunën. Dhe fotot e para nga dasma e tyre sapo janë publikuar. Çifti ka postuar në rrjetet sociale disa momente nga …

Adelina Tahiri pa make up, ja si duket ajo

Adelina Tahiri njihet për tiparet e saj të bukura dhe gjithmonë shfaqet në publik mjaft e kuruar. Por këtë herë këngëtarja ka vendosur të vijë ndryshe. Ajo ka publikuar një fotografi në InstaStory pa make up. Pavarësisht bukurisë së natyrshme …

Donald Trump këndon këngën e Dua Lipas ‘New Rules”

Hiti i fundit i Dua Lipa “New Rules”, që theu rekorde klikueshmërie, është sjellë në një tjetër version, këtë herë e kënduar nga presidenti i Amerikës Donald Trump. Një përdorues i rrjetit social Twitter ka realizuar një video-montazh të këngës. …

Diego Maradona hedh në gjyq dy vajzat e tij

Trajneri dhe ish-futbollisti i njohur Diego Maradona ka hedhur në gjyq dy prej fëmijëve të tij për 1.90 milionë dollarë. Maradona ka ngritur padi kundër vajzave të tij Dalma, 30 vjeç dhe Gianinna, 28 vjeç. Sipas NDTC Sports, 56-vjeçari pretendon …

Ariana Grande ndryshon look, duket mahnitëse

Nëse ka një gjë për të cilën Ariana Grande është e njohur, përveç këngëve, janë flokët e saj të gjata,të drejta dhe ngjyrë kafe. Dhe shumicën e kohës ia kemi parë të kapura. Por ylli i popit ka vendosur që …

Ja kush është imazhi i ri i Louis Vuitton

Firmat më të njohura të botës, zgjedhin personazhet e njohura  të ekranit për fushatat e tyre publicitare. Tashmë një tjetër aktore e njhur është imazhi i firmës më prestigjoze të modës, Louis Vuitton. Bëhet fjalë për aktoren Emma Stone. Aktorja …

Në në fund një foto bashkë nga muaji i mjaltit, Getoari: Me gru

Çifti i ri i showbizit shqiptar Getoar Selimi dhe bukuroshja Marina Vjollca javë më parë kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë. Disa ditë më pas çifti shkoi për të kaluar disa kohë bashkë si burrë e grua në plazhet …

Deputetja e PD, Jorida Tabaku prezanton për herë të parë binjaket

Deputetja e PD-së Jorida Tabaku është bërë nënë  4 muaj më parë. Ajo është bekuar nga dy vajza binjake gjatë periudhës së zgjedhjeve parlamentare 2017.  Tabaku ka prezantuar ditën e sotme për herë të parë vajzat nëpërmjet një fotoje të …

Irlanda Baldwin topless në Mailbu

Pavarësisht se paguan një pasuri për të blerë rrobat më të shtrenjta, Irlanda Baldwin nuk ka nevojë për veshje që të tregojë më të mirën e saj. Modelja është shfaqur mjaft provokuese dhe topless ndërsa pozonte për setin e ri …

Zbulohen prezantuesit e Këngës Magjike

Pas largimit nga Portokallia, dy aktorët e humorit Erjon Isai dhe Bes Kallaku që kanë pothuajse 10 vite bashkë në skenë, janë bashkuar përsëri. Por kësaj rradhe në një tjetër skenë, atë të Këngës Magjike 2017. Lajmi është konfirmuar sot …

Akuzohet për përdhunim, reperi del nga burgu

Reperi me famë botërore Nelly është liruar nga burgu pasi u arrestua mëngjesin e së shtunës  pasi u akuzua për përdhunimin e një gruaje në autobuz gjatë turneut të tij muzikor në Uashington. Menaxherja dhe avokatja e 42-vjeçarit, Juliette Harris, …

Arrestohet për përdhunimin, reperi Nelly thyen heshtjen

Reperi me famë botërore Nelly ka thyer heshtjen pasi u akuzua për përdhunimin e një gruaje gjatë turit të tij muzikor me autobus. Reperi u arrestua për përdhunim mëngjesin e së shtunës rreth orës 7:00, sipas TMZ. Duke iu referuar …

Keyshia nuk i lë vend imagjinatës

BET Hip Hop Awards po zhvillohet në Majami këtë vit dhe disa nga yjet më të mëdhenj të botës muzikore janë mbedhur aty. Dhe padyshim ajo që ra më shumë në sy ishte Keyshia Ka’oir. Ndërsa u shfaq event e …

Bleona nxjerr prindërit në ‘ankand’

Këngëtarja e njohur Bleona Qereti është gjithmonë shumë aktive në rrjetet sociale. Përpos fotove provokuese ku shfaqet pothuasje e zhveshur, gjithmonë befason me deklaratat e saj. Së fundmi këngëtarja ka nxjerrë në ‘ankand’ prindërit e saj në Instagram. Ajo ka …

Salianji garip, i bie foltores së parlamentit gjithë fuqi

Deputeti Ervin Salianji ka folur në ‘Mos i fol shoferit’ për një moment shumë interesant në parlament kur i ra rënë foltores gjithë fuqi. “Ka qenë seanca e parë plenare dhe ka qenë një moment një ish-ministër i brendshëm dilte …

Ja cilët janë deputetët që nuk duron dot Ervin Salianji

Ervin Salianji, deputeti që ka katër vite që i ka hyrë botës së politikë, në emisionin ‘Mos i fol shoferit’ ka folur rreth karrierës dhe jetës së tij private.  Ndër të gjitha, ai u pyet për deputetët që nuk i …

A është Ervin Salianji don zhuan?

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është i ftuari i parë në taksinë e Rudinë Dembacaj në ‘Mos i fol shoferit’. Moderatorja Rudina bëri të qartë se ai është beqar dhe tregoi se qarkullojnë fjalë se ai është don zhuan. …

‘Shpërthejnë’ dasmat, Rudina nis sezonin e veshur si nuse në taksi

Aktorja dhe moderatorja e njohur, Rudina Dembacaj ka hapur sot sezonin e ri të emisionit ‘Mos i fol shoferit’. Ajo ka arritur të surprizojë me pamjen e saj, e veshur me fustan nusërie dhe e kuruar nga koka te këmbët. …

Kim Kardashian topless për ‘Vogue’

Kim Kardashian njihet për format e saj bombastike dhe nuk heziton që ti ekspozojë. Këtë herë ylli i televizioneve ka pozuar topless për revistën prestigjoze ‘Vogue’. 36-vjeçarja ka publikuar fotografinë në Instagram dhe shfaqet mjaft tërheqëse. Kim ka mbuluar gjoksin …

Askujt nuk ia merrte mendja se ky këngëtar do zhvillonte turne në Amerikë

Reperi nga Kosova, Capital T ka treguar se është gati për të nisur karrierën e tij në një kontinent si Amerika. Ai kishte njoftuar se muaji tetor do ishte plot surpriza, por askujt nuk ia merrte mendja se ky këngëtar …

Albano Bogdo i jep zemër kombëtares: Do ia kthejmë Spanjës 3-5 ose 3-6 fare

Aktori i njohur, Albano Bogdo po ndjek ndeshjen e kombëtares me Spanjën, të cilët kanë arritur të shënojnë tre gola në portën e Shqipërisë. Në një postim në Instagram, ai i ka dhënë zemër lojtarëve për të vazhduar përballjen me …

Mbesa e Bujar Nishanit pozon nudo për revistën italiane

Beniada Nishani ka marrë vëmendjen e të gjithëve me fotografitë e saj provokuese. Këtë herë ajo ka treguar se po plotëson dëshirat e saj për të qenë pjesë e revistave të njohura. Beniada ka publikuara disa fotografi nudo në Instagram, …

Albi Nako ‘pushon’ balerinin pas intervistës në televizionin konkurent

Balerini Graciano Tagani që u bë i njohur pas pjesëmarrjes në reality show, Big Brother ka disa kohë që është pjesë e trupës së baletit të Albi Nakos. Një intervistë e tij në emisionin Pop Culture duket se nuk është …

Dua Lipa hapi turneun e parë dhe nuk harroi të na prezantonte me familjen

Këngëtarja me origjinë shqiptare që është rritur në Londër, Dua Lipa ka hapur turneun e saj muzikor mbrëmjen e së enjtes në Brighton Dome. Ajo do të performojë në shumë vende të Amerikës, Anglisë dhe Europës gjatë këtyre 2 muajve. …

Këngëtarja e njohur performon në nder të legjendës së muzikës

Këngëtarja me famë ndërkombëtare, Miley Cyrus ka qenë e ftuar në emisionin e Jimmy Fellon ku ka folur rreth karrierës dhe jetës së saj private. Nuk mund të anashkalohej biseda për legjendën e muzikës, kitaristin dhe rokerin Tom Petty që …

“A je e sigurtë?!”, modelja 9-muajshe shtatzënë shokon fansat

Një modele 9-muajshe shtatzënë ka shokuar fansat pasi postoi një foto Instagram. Sarah Stage e veshur me bikini ngjyrë të kuqe ka treguar barkun e saj. Por fansat nuk mund ta besojnë se ajo është në muajin e 9-të të …

Rita Ora i nxjerr të gjitha

Ajo gjithmonë guxon me veshjet e saj dhe njihet për stilin e veçantë. Por zgjedhja e fundit e veshjes ishte pak e rrezikshme, pasi Rita Ora zbuloi më shumë se ç’duhet ndërsa po xhironte për videoklipin e saj të ri …

Rikthimi i Fergie Ferguson, nudo në albumin e ri

Ferige premtoi një rikthim të fuqishëm dhe ka bërë të gjithë përpjekjet për të promovuar albumin e saj të parë pas 11 vitesh, titulluar Double Dutchess. Dhe këngëtarja është shfaqur tërësisht e zhveshur. 42-vjeçarja ishte në formë të përsosur ndërsa …

Miss Shqipëria 20 vjeç në 2018, Bozo paralajmëron festë të madhe

Viti 2018 do të jetë një vit shumë i veçantë për Miss Shqipërinë. Kjo sepse 2018 përkon me 20-vjetorin e krijimit të një nga evenimentet më të ndjekura dhe më të pëlqyera Miss Shqipëria. Petri Bozo, organizuesi i eventit, i …

Brad Pitt eklipsohet nga trupëroja e tij

Brad Pitt u kthye në sheshxhirim dje me veshjen e një astronauti për realizimin e filmit të ri, por truproja e tij tërhoqi gjithë vëmendjen. Ylli i Hollywood u mbulua i gjithi nga hija e truprojës së tij ndërsa ecte …

Hermesi në kuzhinën e shef Titit

Hermesi ndodhet sot në kuzhinën e famshme të shef Titit në emisionin e mëngjesit “Ditë e Re”. Embëlsira që do të gatuajë  për sot është tollumba, një nga ëmbëlsirat më të preferuara të Hermesit. Rubrika e gatimit kaloi mes batutash …

Dalin në ankand fotografitë nudo të Marilyn Monroe

Dymbëdhjetë fotografi nudo të aktores së famshme, Marilyn Monroe teksa shijon festën e ditëlindjes së saj në pishinë do të shiten për 35 mijë dollarë. Ato do të dalin në ankand nga kompania Heritage Auctions në Nju Jork së bashku …

Gjen 130 mijë lekë në tokë, këngëtari bën veprimin e veçantë

Këngëtari i njohur i muzikës shqiptare, Devis Xherahu po kthehej për në shtëpi në Liqenin Artificial të Tiranës, kur para këmbëve të tij u shfaq një portofol me para. Ai bëri një veprim të vecantë, që shumë prej nesh nuk …

Publikohet detaji i rëndësishëm nga dasma e moderatorit të njohur

Moderatori nga Kosova, Labinot Gashi ka njoftuar se në mes të muajit tetor do kurorëojë dashurinë e tij me të fejuarën Qëndresa Bajrami. Ata nuk kanë folur pothuajse aspak rreth martesës së tyre, por miqtë nuk kanë qëndruar pa publikuar …