Ekopolitikë - Kalemaj: Vetëm këtë vit u rrit euroja në gusht, s’ka ndodhur në 27 vite
20/10/2017 - 22:32

Politologu Ilir Kalemaj i ftuar në “Ekopolitikë” nga Aurora Sulçe në Ora News, thotë se në 27 vite, euroja ka rënë gjatë muajit gusht në kulmin e turizmin, ndërsa vetëm këtë vit ka pësuar rritje.

Kalemaj: Në 8 vjet ka qenë rënia më e fortë. Në qoftë se pagesat do të ishin bërë me lekë, euroja do të ishte forcuar. Pagesat gjatë fushatës janë bërë me euro.

Fakti që janë shpërndarë shumë euro në fushatë, ka ndikuar. Në muajin gusht që tradicionalisht në 27 vite, euroja ka rënë, përkundrazi këtë vit, u ngrit.

Sulçe: Pra ka ndikuar kanabisi?

Kalemaj: Po!

/Ora News.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Më shumë