Oranews.tv - Emisionet – Ora News
Array ( [0] => WP_Post Object ( [ID] => 879322 [post_author] => 32 [post_date] => 2016-11-17 13:51:04 [post_date_gmt] => 2016-11-17 12:51:04 [post_content] => Emisioni investigativ çdo ditë nga e hëna në të premte ora 19:00. Një dritare e re për qytetarët. Kontaktoni: “boom@oranews.tv” ose ne numrin e telefonit 069 600 0002. [post_title] => Boom [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => boom [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 15:53:25 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 13:53:25 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=879322 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [1] => WP_Post Object ( [ID] => 458883 [post_author] => 32 [post_date] => 2015-02-02 17:49:03 [post_date_gmt] => 2015-02-02 16:49:03 [post_content] => Eshtë emision i aktualitetit politik, që vlerësohet nga publiku si një program lider në treg. Drejtuesja Ilva Tare me një eksperiencë mbi 20 vjeçare në tregun e medias dhe studime pas shkollore në London School of Economics ka arritur ta shndërrojë studion e emisionit të hënën në orën 21.00 në një hapësirë të kërkuar debati dhe thellimi për temat më të nxehta të aktualitetit. Tonight Ilva Tare në disa raste ka shërbyer si përcaktues i axhendës së debatit publik, falë profesionalizmit dhe standardeve të larta në transmetimin televiziv, që shpeshherë është edhe pikë referimi për studiues dhe analistë me influencë në vend. Emisioni i pare u transmetua me 28 janar 2011. "Tonight Ilva Tare" mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të hënë e të mërkurë  ora 21:00 Çdo emision është dhe në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook Na kontaktoni në adresën e emailit  tonightilvatare@oranews.tv [post_title] => Tonight Ilva Tare [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => tonight-ilva-tare-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 15:59:23 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 13:59:23 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=458883 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [2] => WP_Post Object ( [ID] => 1092970 [post_author] => 32 [post_date] => 2017-09-28 20:22:31 [post_date_gmt] => 2017-09-28 18:22:31 [post_content] => [post_title] => 360 grade Artur Zheji [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => 360grade-nga-artur-zheji [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-30 10:01:12 [post_modified_gmt] => 2017-09-30 08:01:12 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=1092970 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [3] => WP_Post Object ( [ID] => 842369 [post_author] => 32 [post_date] => 2016-09-30 16:46:29 [post_date_gmt] => 2016-09-30 14:46:29 [post_content] => “Arena”, nga Dritan Hila në “Ora News” sjell tematika të ndryshme me karakter politik, por edhe analitik dhe investigativ. Moderohet nga Dritan Hila, një nga emrat e njohur të analizës në Shqipëri, prej vitesh aktiv në median e shkruar. Ai vjen për herë të parë në rolin e moderatorit me këtë format.  Të ftuar janë politikanë, ekspertë, ambasadorë, ministra, si dhe përfaqësues të njohur të shoqërisë civile. Emisioni i parë u transmetua më 6 tetor 2016 "Arena" mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të mërkurë ora 21:00 Çdo emision është në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook Adresa e emailit arena@oranews.tv   [post_title] => Arena [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => arena [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-14 12:01:52 [post_modified_gmt] => 2017-09-14 10:01:52 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=842369 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [4] => WP_Post Object ( [ID] => 1092753 [post_author] => 32 [post_date] => 2017-09-28 16:13:52 [post_date_gmt] => 2017-09-28 14:13:52 [post_content] => [post_title] => Ju flet Moska [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ju-flet-moska-nga-kastriot-myftaraj [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 21:23:37 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 19:23:37 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=1092753 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [5] => WP_Post Object ( [ID] => 446025 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:14:33 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:14:33 [post_content] => Sjell çdo të premte debatin politik për ekoniminë. Të ftuar në panel ministra, deputetë, specialistë dhe analistë të njohur në fushën e ekonomisë. Intervista ekskluzive me guvernatorin e BSh-së, ministrat e Ekonomisë dhe Financës si dhe përfaqësues të BB e FMN-së. "Ekopolitikë" drejtohet nga gazetarja Aurora Sulçe me një eksperiencë mbi 15 vite në tregun mediatik shqiptar dhe transmetohet në Ora News  prej 6 janarit 2015. "Ekopolitike" mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të premte ora 21:00 Çdo emision është dhe në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook Adresa e emailit  ekopolitike@oranews.tv [post_title] => Ekopolitikë [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ekopolitike [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 16:09:25 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 14:09:25 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=446025 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [6] => WP_Post Object ( [ID] => 900500 [post_author] => 32 [post_date] => 2016-12-14 16:01:41 [post_date_gmt] => 2016-12-14 15:01:41 [post_content] => Ka në fokus aktualitetin ekonomik, por të trajtuar në një mënyrë ndryshe. Çdo të hënë dhe të mërkurë në orën 15.00, gazetarja Aurora Sulçe sjell një analizë të thelluar të lajmit kryesor të javës, me ekspertizën më të mirë, për të kuptuar dhe analizuar çdo gjë në lidhje me ekonominë dhe financat tona. Një gërshetim i ngjarjeve në terren me analizën në studio, në një produkt televiziv që mungon në tregun mediatik shqiptar. Një prodhim i redaksisë së informacionit në TV “Ora News”, me synimin për të shkuar përtej lajmit të përditshëm. [post_title] => Para e pasuri [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => para-dhe-pasuri [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 16:10:06 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 14:10:06 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=900500 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [7] => WP_Post Object ( [ID] => 446045 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:58:03 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:58:03 [post_content] => Me të ftuarin në "Ora e Intervistës" flasim për temat më të nxehta të ditës. Liderë të politikës shqiptare dhe jo vetëm, çdo në ekranin e Ora News. Deklarata të forta, intervista ekskluzive. "Ora e Intervistës" mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE  Nese keni humbur ndonje intervistë atehere KLIKONI KETU. [post_title] => Ora e Intervistës [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-e-intervistes [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 16:14:36 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 14:14:36 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=446045 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [8] => WP_Post Object ( [ID] => 588533 [post_author] => 15 [post_date] => 2015-09-28 17:31:02 [post_date_gmt] => 2015-09-28 15:31:02 [post_content] => [post_title] => Intervista e orës 16: 30 [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => intervista-e-ores-16-30 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 16:43:23 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 14:43:23 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=588533 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [9] => WP_Post Object ( [ID] => 446030 [post_author] => 10 [post_date] => 2015-01-05 14:16:36 [post_date_gmt] => 2015-01-05 13:16:36 [post_content] => Një program i ideuar dhe i drejtuar nga shkrimtarja dhe publicistja e njohur Diana Çuli. Emisioni do të ketë protagonistë shkrimtarë dhe personalitete të njohura të botës së artit dhe kulturës. "Kronike e Pambaruar" mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE  çdo të Premte ora 18.10 Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në Facebook [post_title] => Kronike e Pambaruar [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => kronike-e-pambaruar [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 16:44:02 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 14:44:02 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=446030 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [10] => WP_Post Object ( [ID] => 965571 [post_author] => 32 [post_date] => 2017-03-18 13:53:26 [post_date_gmt] => 2017-03-18 12:53:26 [post_content] => "Arkapia", fjalë e vjetër shkodranisht, do të thotë derë e vogël. Siç e sugjeron kuptimi i këtij emri, thelbi i emisionit është dialogu, debati që ashtu si funksioni i derës së vogël është që të të nxjerrë në një hapësirë më të madhe. Çdo të diel, ora 21:00, për 40-50 minuta, të ftuarit në studio që janë nga fushat e artit, kulturës, mendimit, shqiptarë e të huaj, hyjnë në thellësi të çështjeve më të rëndësishme të aktualitetit, por shpesh edhe i tejkalojnë nevojat e ditës. “Arkapia” nuk lë jashtë analizave dhe vëzhgimeve ngjarjet kulturore në rrethe të vendit, duke i sjellë në ekran përmes reportazhit. Emisioni është ideuar dhe drejtohet nga Elsa Demo, e cila ka një pervojë të gjatë në shtypin e shkruar po edhe në median televizive të viteve të fundit. Nisi transmetimin me 19 mars 2017. [post_title] => Arkapia [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => arkapia [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 16:44:34 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 14:44:34 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=965571 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [11] => WP_Post Object ( [ID] => 499 [post_author] => 10 [post_date] => 2012-08-17 12:53:01 [post_date_gmt] => 2012-08-17 10:53:01 [post_content] => Një format totalisht sportiv që transmetohet çdo të dielë ora 22.30 në Ora News, prej datës 21 gusht 2014. Të ftuar të shumtë, lidhje direkte, analiza sportive e javës , komente, diskutime të shumta, intervista ekskluzive. Drejtohet nga gazetari Gerti Çarçani. Ora Skaner mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE çdo  të dielë ora 22.30 në Ora News. Çdo emision është dhe në Youtube  Na ndiqni dhe në Facebook Na kontaktoni në adresën e emailit oraskaner@oranews.tv    [post_title] => Ora Skaner [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-skaner-3 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 16:45:19 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 14:45:19 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://oranews.tv/?post_type=emision&p=499 [menu_order] => 13 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [12] => WP_Post Object ( [ID] => 384048 [post_author] => 15 [post_date] => 2017-10-08 18:26:36 [post_date_gmt] => 2017-10-08 16:26:36 [post_content] => Cdo "Dite e Re" nis ne "Ora News" me mengjeset informuese dhe argetuese ne nje emision nga Dajana Shabani, Besmir Metani & Hermes Nikaj. "Dite e Re" mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE çdo ditë Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në FACEBOOK [post_title] => Ditë e Re [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => dite-e-re [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-10-09 10:06:03 [post_modified_gmt] => 2017-10-09 08:06:03 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=384048 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [13] => WP_Post Object ( [ID] => 997752 [post_author] => 32 [post_date] => 2017-05-06 09:59:37 [post_date_gmt] => 2017-05-06 07:59:37 [post_content] =>  Nga Rudina Dembacaj  [post_title] => Mos i fol shoferit [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => mos-i-fol-shoferit [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-10-09 12:21:13 [post_modified_gmt] => 2017-10-09 10:21:13 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=997752 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [14] => WP_Post Object ( [ID] => 588482 [post_author] => 15 [post_date] => 2015-09-28 16:12:36 [post_date_gmt] => 2015-09-28 14:12:36 [post_content] => Një format krejt i veçantë në llojin e vetë, ku i kushtohet tërësisht fëmijëve. Prej datës 16 shtator 2015 transmetohet në Ora News. Në emision fëmijët prezantojnë përmes projekteve një "Shqipëri më të mirë". Përballë kanë një panel të rriturish, personalitete të njohura në fusha të ndryshme. Emisioni drejtohet nga gazetarja Ermira Çausholli e cila ka një experiencë televizive mbi 15 vite në tregun mediatik shqipta. Më herët zonja Çausholli ka drejtuar emisione të ndryshme me karakter kulturor  dhe spektakle televizive, në disa prej televizioneve në Shqipëri "Tangram"  mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE   çdo të shtunë në ora 18:10 Çdo emision është dhe në youtubeNa ndiqni dhe në Facebook Adresa e emailit  tangram@oranews.tv [post_title] => Tangram [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => tangram [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 16:48:00 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 14:48:00 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=588482 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [15] => WP_Post Object ( [ID] => 820999 [post_author] => 32 [post_date] => 2016-09-01 12:29:58 [post_date_gmt] => 2016-09-01 10:29:58 [post_content] => [post_title] => Ora Juaj [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-juaj [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 16:49:23 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 14:49:23 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=820999 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [16] => WP_Post Object ( [ID] => 299343 [post_author] => 10 [post_date] => 2014-06-26 17:53:44 [post_date_gmt] => 2014-06-26 15:53:44 [post_content] => [post_title] => English News Edition [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => english-news-edition [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-14 13:18:14 [post_modified_gmt] => 2017-09-14 11:18:14 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=299343 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [17] => WP_Post Object ( [ID] => 584632 [post_author] => 32 [post_date] => 2015-09-22 10:28:44 [post_date_gmt] => 2015-09-22 08:28:44 [post_content] => [post_title] => Receta Juaj [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => receta-e-dites-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-25 10:59:22 [post_modified_gmt] => 2017-09-25 08:59:22 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=584632 [menu_order] => 0 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [18] => WP_Post Object ( [ID] => 225867 [post_author] => 10 [post_date] => 2014-04-19 18:34:55 [post_date_gmt] => 2014-04-19 16:34:55 [post_content] => [post_title] => Edicioni Qëndror i Lajmeve [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => edicioni-qendror-i-lajmeve [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2015-09-29 09:37:52 [post_modified_gmt] => 2015-09-29 07:37:52 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://www.oranews.tv/?post_type=emision&p=225867 [menu_order] => 15 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) [19] => WP_Post Object ( [ID] => 2418 [post_author] => 10 [post_date] => 2012-10-11 12:10:13 [post_date_gmt] => 2012-10-11 10:10:13 [post_content] => [post_title] => Ora News Speciale [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => closed [post_password] => [post_name] => ora-news-speciale-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2017-09-29 16:47:08 [post_modified_gmt] => 2017-09-29 14:47:08 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => http://oranews.tv/?post_type=emision&p=2418 [menu_order] => 5 [post_type] => emision [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw ) )

Boom

Çdo ditë nga e hëna në të premte ora 19:00

Emisioni investigativ çdo ditë nga e hëna në të premte ora 19:00. Një dritare e re për qytetarët. Kontaktoni: “boom@oranews.tv” ose ne numrin e telefonit 069 600 0002.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Tonight Ilva Tare

Çdo të hënë ora 21:00

Eshtë emision i aktualitetit politik, që vlerësohet nga publiku si një program lider në treg. Drejtuesja Ilva Tare me një eksperiencë mbi 20 vjeçare në tregun e medias dhe studime pas shkollore në London School of Economics ka arritur ta shndërrojë studion e emisionit të hënën në orën 21.00 në një hapësirë të kërkuar debati dhe thellimi për temat më të nxehta të aktualitetit. Tonight Ilva Tare në disa raste ka shërbyer si përcaktues i axhendës së debatit publik, falë profesionalizmit dhe standardeve të larta në transmetimin televiziv, që shpeshherë është edhe pikë referimi për studiues dhe analistë me influencë në vend. Emisioni i pare u transmetua me 28 janar 2011.

“Tonight Ilva Tare” mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të hënë e të mërkurë  ora 21:00
Çdo emision është dhe në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook
Na kontaktoni në adresën e emailit  tonightilvatare@oranews.tv

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

360 grade Artur Zheji

Çdo të martë e të enjte ora 21:00

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Arena

Cdo te mërkurë, ora 21:00

“Arena”, nga Dritan Hila në “Ora News” sjell tematika të ndryshme me karakter politik, por edhe analitik dhe investigativ.

Moderohet nga Dritan Hila, një nga emrat e njohur të analizës në Shqipëri, prej vitesh aktiv në median e shkruar. Ai vjen për herë të parë në rolin e moderatorit me këtë format.

 Të ftuar janë politikanë, ekspertë, ambasadorë, ministra, si dhe përfaqësues të njohur të shoqërisë civile.

Emisioni i parë u transmetua më 6 tetor 2016
“Arena” mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të mërkurë ora 21:00
Çdo emision është në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook
Adresa e emailit arena@oranews.tv

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ju flet Moska

Nga e hëna në të premte ora 19:45

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ekopolitikë

Çdo të premte ora 21:00

Sjell çdo të premte debatin politik për ekoniminë. Të ftuar në panel ministra, deputetë, specialistë dhe analistë të njohur në fushën e ekonomisë. Intervista ekskluzive me guvernatorin e BSh-së, ministrat e Ekonomisë dhe Financës si dhe përfaqësues të BB e FMN-së.Ekopolitikë” drejtohet nga gazetarja Aurora Sulçe me një eksperiencë mbi 15 vite në tregun mediatik shqiptar dhe transmetohet në Ora News  prej 6 janarit 2015.

“Ekopolitike” mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të premte ora 21:00

Çdo emision është dhe në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook
Adresa e emailit  ekopolitike@oranews.tv

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Para e pasuri

Çdo të hënë e të mërkurë ora 15:00

Ka në fokus aktualitetin ekonomik, por të trajtuar në një mënyrë ndryshe. Çdo të hënë dhe të mërkurë në orën 15.00, gazetarja Aurora Sulçe sjell një analizë të thelluar të lajmit kryesor të javës, me ekspertizën më të mirë, për të kuptuar dhe analizuar çdo gjë në lidhje me ekonominë dhe financat tona.

Një gërshetim i ngjarjeve në terren me analizën në studio, në një produkt televiziv që mungon në tregun mediatik shqiptar. Një prodhim i redaksisë së informacionit në TV “Ora News”, me synimin për të shkuar përtej lajmit të përditshëm.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora e Intervistës

Çdo ditë ora 20:30

Me të ftuarin në “Ora e Intervistës” flasim për temat më të nxehta të ditës. Liderë të politikës shqiptare dhe jo vetëm, çdo në ekranin e Ora News. Deklarata të forta, intervista ekskluzive. “Ora e Intervistës” mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE 
Nese keni humbur ndonje intervistë atehere KLIKONI KETU.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Intervista e orës 16: 30

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Kronike e Pambaruar

Çdo të premte ora 18:10

Një program i ideuar dhe i drejtuar nga shkrimtarja dhe publicistja e njohur Diana Çuli. Emisioni do të ketë protagonistë shkrimtarë dhe personalitete të njohura të botës së artit dhe kulturës.

“Kronike e Pambaruar” mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE  çdo të Premte ora 18.10

Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në Facebook

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Arkapia

Çdo të dielë ora 21:00

“Arkapia”, fjalë e vjetër shkodranisht, do të thotë derë e vogël. Siç e sugjeron kuptimi i këtij emri, thelbi i emisionit është dialogu, debati që ashtu si funksioni i derës së vogël është që të të nxjerrë në një hapësirë më të madhe.

Çdo të diel, ora 21:00, për 40-50 minuta, të ftuarit në studio që janë nga fushat e artit, kulturës, mendimit, shqiptarë e të huaj, hyjnë në thellësi të çështjeve më të rëndësishme të aktualitetit, por shpesh edhe i tejkalojnë nevojat e ditës.

“Arkapia” nuk lë jashtë analizave dhe vëzhgimeve ngjarjet kulturore në rrethe të vendit, duke i sjellë në ekran përmes reportazhit.

Emisioni është ideuar dhe drejtohet nga Elsa Demo, e cila ka një pervojë të gjatë në shtypin e shkruar po edhe në median televizive të viteve të fundit.

Nisi transmetimin me 19 mars 2017.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora Skaner

Çdo të dielë ora 22:30

Një format totalisht sportiv që transmetohet çdo të dielë ora 22.30 në Ora News, prej datës 21 gusht 2014.

Të ftuar të shumtë, lidhje direkte, analiza sportive e javës , komente, diskutime të shumta, intervista ekskluzive.

Drejtohet nga gazetari Gerti Çarçani.

Ora Skaner mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE çdo  të dielë ora 22.30 në Ora News.

Çdo emision është dhe në Youtube  Na ndiqni dhe në Facebook

Na kontaktoni në adresën e emailit oraskaner@oranews.tv 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ditë e Re

Nga e Hëna në të Premte - 08:00-10:00

Cdo “Dite e Re” nis ne “Ora News” me mengjeset informuese dhe argetuese ne nje emision nga Dajana Shabani, Besmir Metani & Hermes Nikaj.

“Dite e Re” mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE çdo ditë

Nese keni humbur ndonje emision atehere   KLIKONI KETU.  Gjithashtu të gjitha emisionet janë dhe në YOUTUBE. Jemi dhe në FACEBOOK

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Mos i fol shoferit

Çdo të shtunë ora 21:00

 Nga Rudina Dembacaj 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Tangram

Çdo të shtunë, ora 18:10

Një format krejt i veçantë në llojin e vetë, ku i kushtohet tërësisht fëmijëve.

Prej datës 16 shtator 2015 transmetohet në Ora News. Në emision fëmijët prezantojnë përmes projekteve një “Shqipëri më të mirë”. Përballë kanë një panel të rriturish, personalitete të njohura në fusha të ndryshme.

Emisioni drejtohet nga gazetarja Ermira Çausholli e cila ka një experiencë televizive mbi 15 vite në tregun mediatik shqipta. Më herët zonja Çausholli ka drejtuar emisione të ndryshme me karakter kulturor  dhe spektakle televizive, në disa prej televizioneve në Shqipëri

“Tangram”  mund të ndiqet edhe LIVE ONLINE   çdo të shtunë në ora 18:10

Çdo emision është dhe në youtubeNa ndiqni dhe në Facebook

Adresa e emailit  tangram@oranews.tv

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora Juaj

Nga e hena ne te shtune 06:30-08:30

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

English News Edition

Every day 18:00 UTC +2

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Receta Juaj

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Edicioni Qëndror i Lajmeve

20:00

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Ora News Speciale

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter