E pazakontë, çiklistët protestojnë nudo
19/06/2017 - 11:28

Çiklistët kanë vendosur që kësaj rradhe të protestojë ndryshe rrugët e Meksikës. Ata kanë dalë më biçikleta dhe kodi i veshjes ka qenë fakutativ sepse shumica e pjesmarrësve ishin të zveshur.

Protestues të të gjitha moshave kanë pedaluar së bashku në Guadalajara si pjesë e World Naked Bike Ride dhe ishin mbledhur kundër shoferëve agresivë dhe emetimeve të gazrave nga makinat.

Disa prej tyre kishin lyer trupin me bojë për të dhënë mesazhe pro-çiklistëve ndërsa disa të tjerë kanë vendosur që të ruajë modestinë e tyre.

WNBR është një ngjarje vjetore që orgazniohet në më shumë se 70 qytetete anembanë  botës dhe inkurajohet shfaqja nudo si shenjë proteste.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
“Pra kur ligjin e shkelim ne quhet krim, kur e shkel qeveria quhet politikë?”

Close