Festa e çmendur e gazetarëve kur Panamaja hyri për herë të parë në botëror
12/10/2017 - 13:51

Shteti i Amerikës Qëndrore, Panamaja u kualifikua për herë të parë në historinë e vendit për kupën botërore. Ky ishte një lajm i veçantë për të gjithë banorët e këtij shteti të vogël. Një gol “fantazmë” në minutat e fundit të lojës shkaktoi shumë polemika në kualifikim, por kjo nuk përbënte asapk problem për festën e çmendur të banorëve.

Madje, presidenti i Panamasë e shpalli 11 tetorin si festë kombëtare. Për ta kuptuar më mirë si përjetohet kualifikimi i parë në Botëror, mjafton të shikoni festën e çmendur të telekronistëve panamezë, që po transmetonin me koment ndeshjen.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento