Martohen për herë të parë lezbiket që i përkasin besimeve të ndryshme fetare
16/08/2017 - 19:18

Një grua hindu dhe hebre kanë arritur të kthejnë dashurinë e tyre në histori pasi janë cifti i parë lezbike që i përkasin besimeve të ndryshme fetare.

Kalavati Mistry dhe Miriam Jefferson kurorëzuan lidhjen e tyre të shtunën, 20 vite pasi u dashuruan në një kurs trajnimi.

Në ceremoninë ‘Hindu’, ato ishin të veshura me rroba tradicionale të kuqe dhe të bardha, të shoqëruara me kurora.

48-vjecarja Kalavati zbuloi se e ka mbajtur të fshehtë pëlqimin e saj për femrat për një kohë të gjatë sepse i kishte prindërit shumë besimtarë.

Pasi morën bekimin e familjeve, të dyja u lumturuan dhe ishin gati për tu martuar para të afërmve dhe miqve të tyre.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
BOOM: Bashkëfshatari i bllokon prej 3 vitesh rrugën 200 vjeçare

Close