Njihuni me çiftin që jeton pa ngrënë, i mbijetojnë urisë me anë të ajrit
17/06/2017 - 10:56

Çifti jeton pa ngrënë, jetojnë me ajër

Një çift nga Ekuadori jeton në një dietë ‘pa ushqim’ dhe pretendojnë se mbijetojnë vetëm duke ngrënë vetëm disa fruta 3 herë në javë.

Akahi Ricardo dhe Camila Castello kanë thënë se e kanë harruar se çfarë do të thotë uri dhe besojnë se njerëzit mund të mbijetojnë vetëm duke u mbështetur tek “energjia që ekziston në univers dhe në vetvete.”

“Njerëzit mund të jetojnë lehtë pa ushqim për sa kohë që janë të lidhur me energjinë që transmeton universi dhe nëpërmjet frymëmarrjes,”-ka thënë 24-vjeçarja. “Për tre vite Akahi dhe unë skemi ngrënë asgjë. Ndërsa tani konsumojmë vetëm ndonjë frut.”

Nënë e dy fëmijëve shprehet se gjatë shatëzanisë së parë nuk ka ngrënë ushqime dhe testet e saj të gjakut gjatë tremujorit të parë ishin shumë të mira.

“Unë linda një djalë të shëndetshëm.”

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. Anonymous says:

    ik moj debile

Komento

Read previous post:
“Pra kur ligjin e shkelim ne quhet krim, kur e shkel qeveria quhet politikë?”

Close