Përdorni këtë recet për tu dobësuar
15/06/2017 - 12:59

Kilet e tepërta janë një problem i vërtetë për shumë nga ne. Ndoshta keni përdorur shumë mënyra dhe nuk keni arritur dot peshën dhe trupin e dëshiruar. Sezoni i verës është gjithmonë shumë i sikletshëm për këta persona. Por ky problem ka një zgjidhje shumë të thjeshtë.

 Koha më e mirë për të humbur peshë është gjatë natës kur flemë. Por kjo nuk mund të ndodhë nëse nuk stimulojmë djegien e tyre sepse në të kundërt yndyra dhe kilet vetëm do të shtoheshin. Për të stimuluar tretjen dhe të përmirësojmë metabolizmin duhet të përdorni recetën e mëposhtme e cila është një përzierjë e 5 përbërësve.  Në një gotë do të përzieni:

 Pak Limon

Pak Majdanoz

 Pak Kanellë

Pak Uthull

Një lug çai me mjalt ose xhenxhefil

Një orë para se të flini nuk duhet të keni ngrënë asgjë dhe të konsumoni recetën që ju sugjeruam  në mënyrë që gjatë gjumit të stimulohet tretja e kileve të tepërta dhe në pak javë ju do të keni një trup të mrekullueshëm.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
BOOM/ Djegia e mbeturinave po helmon banorët e Çorumit (20 tetor 2017)

Close