Policia është në kërkim të krokodilit vrasës
13/10/2017 - 15:11

Një grua e moshuar që mungon ka shkaktuar frikë se mund të jetë vrarë nga krokodil, pasi policët gjetën mbetjet e mundshme të njeriut dhe një shkop që dyshohet se ishte përdorur prej asaj.

Anne Cameron, 79 vjeçe, që policët thonë se mund të ketë qenë e sëmurë mendërisht, u raportua e humbur nga një azil pleqsh të martën, pranë qytetit turistik të Port Douglas, Australi.

Policia e Queenslandit dhe Shërbimi i Emergjencave Shtetërore po e kërkonin kur ata gjetën rroba dhe një shkop me emrin e saj në të.

Inspektori i Policisë së Shtetit të Queensland, Ed Lukin tha: “Ne kemi gjetur edhe njëfarë materie biologjike, të cilën ne besojmë se është mbetje njerëzore”.

“Ne vazhdojmë të kërkojmë zonën me shpresën që ta gjejmë gjallë”, shtoi ai cituar nga New York Post.

“Ajo mund vuan nga çmenduria dhe rrobat e saj mund të jenë hequr vullnetarisht.”

Rasti i Cameron vjen pasi një krokodil masiv me ujë deti prej 8.5 këmbësh u kap në Dickson Inlet pranë Four Mile Beach në Port Douglas në gusht.

Numrat e krokodilit të ujërave të zeza kanë shpërthyer që kur u shpallën një specie e mbrojtur në vitet 1970, me sulmet e fundit që rihapnin debatin rreth kontrollit të tyre.

Gruaja e humbur

/Ora News.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter