Trafik gjirafash
10/10/2017 - 10:35

Jemi mësuar gjithmonë që të dëgjojmë apo të shikojmë trafik makinash. Por një grup turistësh janë përballur me trafik gjirafash.

Ndërsa udhëtonin për në Maasai Mara, Kenia turistët i kanë dalë përpara një tufë më gjirafa që shëtisnin nëpër rrugë.

Gjirafat janë kafshët më të gjata në botë dhe arrijnë të ecin me një shpejtësi prej 60 km/h. Asnjëra prej kafshëve bardhë e zi nuk ka të njëjtën model të njollave në trup.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter