Transformohen nga operacioni kirurgjikal, nuk i lejojnë të hypin në avion
10/10/2017 - 13:01

Tre gra që udhëtuan në Korenë e Jugut për të bërë kirurgji plastike janë ndaluar në aeroport gjatë kthimit të tyre pasi dukeshin shumë ndryshe nga fotografitë e tyre të pashaportave.

Gratë nga Kina, indetiteti i së cilës nuk bëhet i ditur, nga Kina kishin akoma fasha në rreth kokës dhe fytyra e tyre ishte shumë e fryrë pasi akoma nuk ishin shëruar tërësisht nga operacioni. 

Sipas mediave kineze ata ishin nadluar pasi nuk ngjasonin fare me fotot e tyre të pashaportave dhe ishin ndaluar për të hypur në avion si edhe kanë pritur aty deri sa identiteti i tyre të konfirmohej.

Aktualisht është e paqartë se kur do të lejohen 3 gratë qëtë kalojnë në shtetin e tyre, Kinë.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento