“Ata më lidhën me zinxhirë si një qen për 6 muaj”
03/10/2017 - 20:03

Biznesmeni greke, Michalis Lempidakis u lirua dje pas rreth 6 muajsh që kurse ishte marrë peng në këmbim të një shume marramendëse prej 100 milionë eurosh.

Biznesmeni u lirua dje pasdite, ndërsa u fotografua duke u dërguar në shtëpi në Kalesa nga policia.

Në deklaratat e tij, Stamatis Belivanis që ekzaminoi Michalis Lempidakis pas lirimit të tij, theksoi se sipërmarrësi nuk kishte ndonjë problem patologjik.

Në të njëjtën kohë, ai zbuloi se biznesmeni humbi 15 deri 16 kg gjatë periudhës së marrjes peng, por nuk kishte ndonjë shenjë urie ose dehidrimi.

Sipas vetë Michael Lempidakis, rrëmbyesit e tij siguruan ushqim dhe ujë sa herë që mundnin.

E vetmja gjë që gjetën shkencëtarët mjeko-ligjorë ishte një traumë e lehtë sipërfaqësore në këmbën e majtë të Michalis Lepidakis për shkak të zinxhirëve me të cilët ishte rrëmbyer.

Belivanis tha se biznesmeni është ekzaminuar edhe nga një mjek.

Dëshmia tronditëse e Lempidakis: “Ata më kanë lidhur vazhdimisht, si një qen ‘

Biznesmeni ka rrëfyer momente ferri nga rrëmbyesit e tij për gjashtë muaj.

“Ata gjithmonë më kanë lidhur me zinxhirë, ose në dorë ose në këmbë, si një qen”, thotë në dëshminë e tij.

“Kam ndryshuar pesë strehëza. Ajo që më gjetën ishte e gjashta. Çdo herë që kam hyrë në dhomë ishin dy njerëz me kapuç. Ata nuk ushtruan dhunë, por gjithmonë theksonin se unë do të kisha një fund tragjik. Kur ndryshuan strehimet e mia, ata më vendosnin një kapuç teksa më hipnin në makinë. Asnjëherë nuk e pashë ku isha duke shkuar”, shton.

Greqi, operacion të gjerë për biznesmenin e marrë peng prej 6 muajsh

/Ora News.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Më shumë