Kryeministrja e Serbisë: Europa duhet të jetë neutral
11/10/2017 - 11:52

Kyreministrja e Serbisë Ana Brnabic pas takimit me komisionerin Johannes Hahn tha se ka folur me të për pikëpamjet e dyfishta për Kosovën dhe Metohinë.

“Është e rëndësishme të theksohet se KE duhet të jetë neutral ndaj statusit ”, ka thënë Brnabic.

Ana Bërnabic pas takimit  tha se deri në fund të vitit  pret hapjen e kapitujve të rinj në negociatat e pranimit të Serbisë.

Ky do të jetë një sinjal i rëndësishëm për qytetarët tanë dhe administratën që ka punuar për këtë, tha Bërnabic në selinë e Komisionit Evropian

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento