Zgjedhjet në Kosovë - Numërohen 70% e kutive, kryeson koalicioni i Haradinaj, Mustafa i dyti
11/06/2017 - 22:53

Rezultatet preliminare të Demokracisë në Veprim për 1743 ose 70% të vendvotimeve të numëruara janë:

Koalicioni PAN (PDK-AAK-Nisma) 34.2 % Koalicioni LAA (LDK-AKR-Alternativa) 25.8 % LVV 26.3 % Lista Srpska (GISL) 4.2 % Tjera 9.5 %.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Duhanpirja, shkaku kryesor i kancerit të mushkërive

Close