Shënohet rasti i parë i “Balenës Blu” edhe në Kosovë
16/06/2017 - 16:05

Viktima e parë e lojës kompjuterike të njohur si “Balena Blu” është regjistruar edhe në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga policia dhe publikohet nga Kallxo.com.

Sipas Kallxo.com  rasti është hapur në stacionin Qendra në Prishtinë dhe viktima është një vajzë 11 vjeçare.  Policia thotë se sqarimet me te hollesishme per rastin pritet të jepen pasi të jenë marrë informacionet e nevojshme.

Në një njoftim gjatë dites së djeshme policia apeloj për kujdes nga loja e cila ka shënuar viktima ne mbarë globin.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Prokuroria: Anëtarë të Këshillit publikuan të dhëna që cënojnë hetimin

Close