Çfarë duhet të hani në plazh për t’u mbrojtur nga rrezet e diellit
11/08/2017 - 19:28

Rrezet e diellit gjatë këtij viti janë shumë të forta, prandaj është e rëndësishme që lëkura të mbrohet për të mos u djegur. Kremi mbrojtës ka vetitë e tij, por ushqimet që konsumoni gjatë kësaj periudhe kanë shumë rëndësi.

Ja cfarë duhet të hani që të jeni sa më të mbrojtur:

1. Vaj ulliri
2. Arra
3. Mollë
4. Brokoli
5. Borziloku
6. Ujë
7. Çaji i zi

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento