Aktori i njohur flet për historitë e përdhunimit të producentit
11/10/2017 - 17:25

Aktori i njohur, Matt Demon ka mohuar fjalët që fliten për të dhe Harvey Weinsten, i cili është akuzuar për përdhunim.

U përfol se ai ka fshehur një histori të sjelljes së producentit kur cështja e tij u investigua nga një gazetar para 13 vitesh.

Aktorja Sharon Waxman ka thënë se ka dëgjuar fjalë kur një punonjës i Weinstein në Itali kërkonte femra për të, me ndihmën e Damon dhe Russell Crowe.

“Unë kurrë nuk do të tentoja që të fshihja një histori si kjo. Unë thjesht nuk do e bëja këtë, për askënd,” – tha ai në deklaratën e fundit.

Waxman, e cili më pas punoi për New York Times, në fund të fundit nuk ishte në gjendje të publikonte asnjë pretendim lidhur me sjelljen seksuale të Weinstein.

Ky i fundit u përjashtua edhe nga BAFTA, eventi i përvitshëm për filmat më të mirë, në të cilin ishte ndër organizatorët kryesorë.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter