Kida drejt tregut ndërkombëtar, bashkëpunim me DJ francez
17/06/2017 - 18:21

Këngëtarja kosovare, Kida ka publikuar projektin e saj të ri muzikor ‘Don’t say no more’, një bashkëpunim me Dj e njohur francez, HCUE.

Pasi bëri një nënshkrim me kompaninë e huaj ‘Sony Music’ ajo këndoi një pjesë të këngës në koncertin që pati në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në prill.

20-vjecarja nuk është larguar nga rryma ritmike, prandaj ka ardhur me një këngë verore me tekst në gjuhën angleze.

Në një pjesë nga fundi i këngës, Kida ka zgjedhur që të këndojë shqip për të gjithë fansat shqiptar. Pritet që shumë shpejt të hyjë në tregun ndërkombëtar, pasi pretendon të bëjë projekte të tjera që i referohet muzikës botërore.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Duhanpirja, shkaku kryesor i kancerit të mushkërive

Close