Lady Gaga zbulon sëmundjen nga e cila vuan
13/09/2017 - 12:53

Lady Gaga në dokumentarin mbi jetën e saj Netflix ka zbluar sëmundjen kornike nga e cila vuan .

Këngëtarja është shprehur se po lufton me Fibromyalgia, një sëmundje kronike që të shkakton dhimbje muskulo-skeletore, lodhje ekstreme, çrregullim gjumi, depresion dhe dhimbje koke.

Ajo është hapur me fansat e saj të martën në rrjetet sociale për të rritur ndërgjegjësimin për sëmundjen kornike: “Në dokumentarin tonë, unë dëshiroj që të ndihmoj në rritjen  ndërgjegjësimit dhe të kontaktoj me njerëzit që vuajnë nga kjo sëmundje.”

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter