Legjendat e filmit Robert De Niro dhe Al Pacino bëhen bashkë
13/10/2017 - 15:02

Dy legjendat e filmave Robert De Niro dhe Al Pacino kanë xhiruar skenat për filmin e parë të përbashkët “The Irishman” të Martin Scorsese një dekadë pas bashkëpunimit të tyre të fundit “Righteous Kill”.

Shokët e vjetër dukeshin shumë të emocionuar që u ribashkuan së bashku me regjizorinm Martin, me të cilin De Niro ka punuar me projekte ‘mafioze’ në të kaluar

Filmi është i bazuar në jetën e vërtetë të vrasësit Frank ‘The irlandez’ Sheeran për të cilin është shkruar në ‘I Heard You Paint Houses’.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter