Selena Gomez bën transplant, shoqja i bën dhuratë veshkën
14/09/2017 - 21:13

Këngëtarja me famë botërore, Selena Gomez ka disa kohë që mungon në botën e muzikës pasi ka patur probleme me shëndetin.

Ajo ka shpërndarë një fotografi në rrjetin social, Instagram ku shfaqet e shtrirë në krevatin e një spitali, duke shtrënguar dorën e një vajze pranë saj.

“Unë jam e vetëdijshme se ndjekësit e mi e kishin vënë re që gjatë verës nuk ja marrë me projekte dhe nuk kam promovuar muzikën time, gjë për të cilën jam krenare. Kuptova se kisha nevojë për të bërë transplant veshke prej sëmundjes së Lupus. Kjo ishte ajo që duhet të bëja për shëndetin tim. Sinqerisht shpresoj të ndaj me ju udhëtimin që kam bërë gjatëmuajve të fundit sic kam bërë gjtihmonë. Deri atëherë, dua të falenderoj publikisht familjen time dhe skuadrën e mrekullueshme të mjekëve për gjithcka kanë bërë për mua para dhe pas operacionit. Se fundmi, nuk kam fjalë për të falenderuar mikeshën time Francia Raisa. Ajo më dha dhuratën më të madhe dhe sakrifikoi duke më dhënë veshkën e saj. Unë jam shumë e bekuar. Të dua aq shumë motër. Lupus vazhdon të jetë, por po bëhen përmirësime,” – shkruajti ylli i ‘Fetish’ në Instagram.

Ylli i popit ka treguar se vuante nga sëmundja e Lupus që i solli shumë probleme në muzikë, duke anuluar dhe turneun prej dhimbjeve dhe depresionit në të cilin hyri për betejën me jetën.

Lupus është sëmundje kronike që mund të zgjasë për shumë vite pasi bëhet fjalë për viruset dhe bakteret që prekin sistemin imunitar.

 

I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and questioning why I wasn’t promoting my new music, which I was extremely proud of. So I found out I needed to get a kidney transplant due to my Lupus and was recovering. It was what I needed to do for my overall health. I honestly look forward to sharing with you, soon my journey through these past several months as I have always wanted to do with you. Until then I want to publicly thank my family and incredible team of doctors for everything they have done for me prior to and post-surgery. And finally, there aren’t words to describe how I can possibly thank my beautiful friend Francia Raisa. She gave me the ultimate gift and sacrifice by donating her kidney to me. I am incredibly blessed. I love you so much sis. Lupus continues to be very misunderstood but progress is being made. For more information regarding Lupus please go to the Lupus Research Alliance website: www.lupusresearch.org/ -by grace through faith

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

a.m/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter