Votimi ne Kuvend - Aqif Rakipi mes 78 deputetëve që votuan pro programit “Rama 2”
13/09/2017 - 15:28

Zbulohet emrat e deputetëve që votuan pro dhe kush kundër programit të qeverisë Rama II”.

Debati për programin në parlament zgjati 21 orë dhe programi u votua me 78 vota pro dhe 51 kundër.

Nga procesverbali i siguruar nga Ora News  i rezultatit të votimit

Votuan pro:

74 deputetë të PS-së

 Tom Doshi i PSD-së
 Aqif Rakipi i PDIU
Bujar Muça i PDIU 
Reme Lala i PDIU

Deputetët që nuk votuan

Të pranishëm në seancë por që nuk kanë marrë pjesë në votim sipas  procesverbalit janë
Sali Berisha,
Klevis Balliu,
 Xhemal Gjunkshi,
 Dashamir Shehi,
Andon Frrokaj,
Lorenc Luka
 Tritan Shehu

Kush mungoi

Ndërkohë deputetët që nuk morën pjesë në votim janë  
Eduard Halimi i PD-së
Lefter Koka i LSI-së
Agron Çela i LSI-së
Vangjel Tavo i LSI-së

Lexo me shume: Miratohet “Rama 2” dhe programi politik, sot betohet tek Presidenti 

 

/Oranews.tv/ 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter