Reportazh - Fakullnara shqiptare, aty ku jetojnë 400 arbëreshë
10/09/2017 - 17:55 Nga: Alba Kepi

Arbëreshët e Italisë, kanë ruajtur traditat dhe zakonet shqiptare ndër shekuj. Gazetarja Alba Kepi ishte në Fakullnarën shqiptare në rajonin e Rexhio Kalabria, aty ku jetojnë rreth 400 persona. Shtëpi të braktisura, por identitet shqiptar, është ajo që e karakterizon këtë zonë me histori të veçanta.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Më shumë