Fitorja e Merkel, Basha: Forcim bashkëpunimit mes PD dhe CDU
24/09/2017 - 21:27

Fitorja e kancelares gjermane, Angela Merkel është përshëndetur edhe nga kryetari i PD, Lulzim Basha.

Në një status në rrejtet sociale, kryedemokrati shprehet besimplotë për forcimin e bashkëpunimit mes PD dhe CDU.

“CDU me kancelaren Merkel përsëri forca më e madhe politike në Gjermani. Besimplotë për forcimin e bashkëpunimit mes @pdshqiperi dhe @CDU”, shkruan Basha në twitter.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter