360 Gradë - Guri: 5 mijë lekë sallam, 10 mijë lekë mish me kocka. E tmerrshme!
12/10/2017 - 21:54

Ambientalisti i njohur Sazan Guri i ftuar në “360 Gradë” nga Artur Zheji në Ora News, u shpreh se shqiptarët janë në shumicë pacientë.  

Guri: Ne është e turpshme që një vend me kaq shumë male, ka hapësirë sa një Gjermani e tërë. Është politika e gabuar e qeverisjes që ne nuk furnizojmë dot vetveten. Të marrësh helmin që vjen nuk është thjesht mishi 20 vjeçar. Imagjinoni sallam 5 mijë lekë kilja dhe mishi me kockë 10 mijë lekë kilja. Kjo është e tmerrshme.

Ky vjen nga Brazili. Ka simulant që të ruaj ngjyrën. Mbi 14 ditë mishi në frigorifer, quhet kërmë. Ne kemi jetëgjatësi që askush nuk e di. Shumica e popullsisë shqiptare është pacientë. Unë jam vegjetarian. Unë dyshoj që dikush ka një qëllim të caktuar. Ky miell që ka sëmundje shumë herë më tepër me kancer stomaku. Është i treti nga sëmundjet. Pastaj ndikon edhe ndotja.

/Ora News.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter