Zgjedhjet - Karabina pezullon drejtoren e TIK pranë Ministrisë së Arsimit
19/06/2017 - 16:13

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina ka urdhëruar pezullimin e menjëherë të drejtoreshës së Teknologjisë, Informacionit dhe komunikimit në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit.

Sipas një njoftimi të Ministrisë, Ornela Koleka, drejtuese e këtij dikasteri pezullohet për shkak të shkeljeve të njëpasnjëshme.

“Ky pezullim është bërë për shkak të shkeljeve të njëpasnjëshme të kryera nga ana e znj. Koleka në kundërshtim me përcaktimet ligjore dhe detyrave të caktuara nëpërmjet urdhrave të Ministrit të Arsimit dhe Sportit si dhe për garantuar sigurinë dhe mbarëvajtjen e sistemeve të sigurisë dhe bazës së të dhënave të institucionit”, thuhet në njoftim.

Pezullimi nga detyra vjen në kundër të vendimit të Këshillit të Ministrave për marrjen e masave dhe monitorimin e veprimtarisë gjatë procesit zgjedhor për zgjedhjet në Kuvendin e Shqipërisë për vitin 2017.

/Ora News.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
“Tahiri”, Prokuroria nuk çon prova në Kuvend për heqjen e imunitetit

Close