Ekopolitikë - Kikia: Deputetët solidarizohen kur vjen puna tek prangat
20/10/2017 - 21:20

Kryeredaktori i Klan Plus, Mentor Kikia i ftuar në “Ekopolitikë” nga Aurora Sulçe në Ora News, u shpreh se prokuroria u nxitua me kërkesën e arrestimit të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.  

Kikia: Sot pritej që gjërat të ishin formale, por situata hyri në një rrjedhë ku u kërkuan më shumë fakte nga prokurorët. Nuk është çudi që në seancë apo nga mbledhja e Këshillit nesër paradite të mos rekomandohet fare për votim imuniteti i zt.Tahiri. Mendoj se ka një lloj ngutje nga ana e prokurorisë për arrestimin, pasi kur vjen momenti tek prangat, deputetët solidarizohen.

/Ora News.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter