Masakra te “Zogu I”, nëna e dy vëllezërve: Autorët të dënohen maksimalisht
06/10/2017 - 16:42

Nëna e dy vëllezërve të vrarë në masakrën e 27 maj 2015 në bulevardin “Zogu I” ka kërkuar që drejtësia të vihet në vend.

Në një deklaratë për mediat, pas seancës gjyqësore të tre autorëve të dyshuar Gysleren Sulku tha se nëse dënimi nuk jepet maksimal çështjen do të çojë edhe më lart.

Gysleren Sulku: Markeljan Doçi më ka vrarë dy çunat. Dua ta di sa do dënohet. Nëse nuk dënohet dënim përjetë, unë do ta kërkoj ku të jetë më lart.

Drejtësia të jap dënimin maksimal për autorët. E vështirë t’i shoh vrasësit e djemve në gjykatë. Drejtësia mos korruptohet e t’i dënojë autorët. Nuk e di çdo bëj nëse Drejtësia s’dënon autorët.

Në lidhje me këtë ngjarje do të merren në pyetje nga Gjykata e Krimeve te Rënda 7 dëshmitarë holandezë

Në vrasjen e trefishte në Bulevardin “Zogu i Parë” në 2015,  humbën jetën Mentor Lufi, Gerti Goxhaj dhe Besnik Sulku.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter