Kuvend - Rama-Bashës: Trafikantin në foto me Klosin e kishe në “çadrën e lirisë”
13/10/2017 - 11:47

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje kreut të PD në lidhje me një foto, që  Basha publikoi ku shfaqej Blendi Klosi me një trafikant nga Shijaku. Shefi i qeverisë nga foltorja e Kuvendit i tha Bashës se personi që ishte ne foto me Klosin, ishte edhe në çadrën e lirisë.

Rama: Dhe jemi ju, jo se nuk keni idenë si luftohet krimi dhe skeni idenë si bëhen punët, por jeni ju që po hoqët krimin nga fjalori nuk dini çfarë të thoni. Ja provoni të bëni një fjalim pa fjalën “krim”, “drogë”. “mafie”, pa fjalën “kriminel”, pa fjalën “Elvis Rrosh”. Hiqni këto, po bëtë një fjalim hajdeni dhe na tregoni. Shumë shumë munf të flisni 3 minuta. Provoni një fjalim pa këto, nuk e bëni dot. Na morët në qafë dhe shokët tanë atje, na i futet edhe ata në këtë valle. Ata kanë hall tjetër nuk kanë hallin tuaj, ata numërojnë përdit trigonat që i ikën nga tepsia, janë në hall tjetër ata. Na prishët dhe shokët në këtë histori. Krimi, krimi, droga droga, mafia mafia. A të shkretet ju, cfarë të bëjmë?! Luftëq me fotografi. Ma cuan tani po po ja coj…kujt tja coj fotografinë e atij që nxore me Blendi Klosin.

(Kryemadhi flet nga vendi pa mikrofon)

Rama: Pusho pusho ti…

Rama: Kujt tja coj fotografinë Lulzim ai që nxore me Blendi Klosin dje, tani sapo ma çuan, kur po flisje ti në çadrën e lirisë Lulzim. Cat ë bëjmë? Do luftojmë me fotografinë?! Kështu që unë jam në cdo fotografi dhe këtë luftë e fotografive. Këtë luftën e fotografive, vazhdojeni por të paktën këshillohuni me fotografin e Enver Hoxhës. Ja ku e keni. Ky nuk bëni gabime. Ja ka mësuar Sulo Gradeci këtij, këshillohuni me fotografin e shokut Enver. Personi që keni nxjerrë në fotografi, për turpin tuaj me Blendi Klosin në çadrën e lirisë. Për republikën e ri kishte ardhur ai? Ai ka ardhur aty ka dalë foto me deputetët tuaj.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento