Rrokaj në Vlorë: Ndryshimi i madh po vjen
19/06/2017 - 14:27

Kandidati për deputet që kryeson listën e LSI-së për Vlorës, Shehzai Rrokaj po vijon takimet intensive me qytetarët vlonjatë.

Takimi i rradhës i kandidatit Rrokaj ka qenë në rajonin 5 pranë shkollës “Ibrahim Kushta”.

Teksa foli për problemet e kësaj zone shumë larg konceptit urban Rrokaj u tha banorëve se programi i LSI-së për zhvillimin e kësaj zonë mbështetet në pesë pika kryesore.

Shehzai Rrokaj: “Një politikë e thjeshtë, një poltikë e LSI-së do të thotë një poltikë që fillon me parimin bazë të qytetarit dhe të marrdhënies së shtetit me qytetarin. Parimi bazë mbështetet në 5 shtylla kryesore: rrugën, ujin, energjinë, shëndetësinë.”

Rrokaj u ndal edhe tek emigrimi masiv i shqiptarëve që sipas tij ndodh për shkak se të rinjtë nuk gjejnë shpresë në vendin e tyre.

Shehzai Rrokaj: “Shqipëria rradhitet ndër vendet e para për emigracionin. Shqiptarët nuk duan që të rrijnë në Shqipëri sepse as shtëpia, as lagjja, as qyteti nuk iu jep shpresë për të jetuar.”

Nga rajoni 5 Rrokaj dha edhe njëherë një mesazh të qartë se ndryshimi i madh po afron dhe rinia vlonjate do ti besojë kësaj here LSI-së si forca e vetme që ka një program të qartë, gjithpërfshirës që iu jep shpresë të rinjëve.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
“Tahiri”, Prokuroria nuk çon prova në Kuvend për heqjen e imunitetit

Close