Kuvend - Ruçi i kërkon largimin nga foltorja, Berisha refuzon!
28/09/2017 - 17:22

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë vërejtjen e parë në Parlament nga kryetari Gramoz Ruçi, ndërsa paralajmëroi se pas kësaj mase vjen pezullimi.

Berisha ishte në foltore ku hodhi akuza të ashpra në drejtim të qeverisë. Ndërsa minutazhi i tij mbaroi, Berisha nuk pranoi të ulej duke kërkuar që të vijonte fjalën.

Ruçi: Zt.Berisha mbaroi koha. Fjalën e ka Taulant Balla. IT është më e fortë se ti dhe se mua. Elektronika e dha verdiktin e vet. Asnjë sekondë për asnjërin. Të lutem ulu të mos më detyrosh që të aplikoj nenet e Rregullores kur pushton rregulloren pa leje. Ulu Zt. Berisha. Vërejtje sipas nenit të rregullores për këtë çështje. Pas kësaj vjen masa e pezullimit. 5 minuta pushim.

/Ora News.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter