Pas ndërprerjes së seancës - Saimir Tahiri dhe Aqif Rakipi lënë Kuvendin të buzëqeshur
12/10/2017 - 16:44

Tensioni mes mazhorancës dhe opozitës në seancën plenare nuk u tejkalua as këtë të enjte, duke shënuar dhe ndërprerjen për pasdite.

Ndërsa opozita bllokoi foltoren e Kuvendit, deputetët dhe Ministrat e mazhorancës lanë sallën.

Gjatë kësaj pauze, objektivi i aparatit të LSA-së ka fokusuar momentet më pikante, ku protagonist është ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili herë shfaqet i shqetësuar për këpucët dhe herë “miqësor” me deputetin e PDIU, Aqif Rakipi, për të cilin PD ka kërkuar hetimin nga Prokuroria.

Deputetet, Aqif Rakipi, Saimir Tahiri, duke dale nga nje seance parlamentare, e cila eshte eshte nderprere pasi deputete te PD kane bllokuar foltoren e Kuvendit./ FOTO: LSA

DEPUTETET JASHTE SALLES SE KUVENDIT – Deputetet, Bledi Cuci, Saimir Tahiri, Bashkim Fino, duke dale nga nje seance parlamentare, e cila eshte eshte nderprere pasi deputete te PD kane bllokuar foltoren e Kuvendit./FOTO: LSA

Deputetet, Lefter Koka, Bujar Muca, duke dale nga nje seance parlamentare, e cila eshte eshte nderprere pasi deputete te PD kane bllokuar foltoren e Kuvendit./FOTO: LSA

Deputetet, Bledi Cuci, Saimir Tahiri, Bashkim Fino, duke dale nga nje seance parlamentare, e cila eshte eshte nderprere pasi deputete te PD kane bllokuar foltoren e Kuvendit./FOTO: LSA

Ministri i Financave dhe Ekonomise, Arben Ahmetaj, Ministri i Infrastruktures dhe Energjise, Damian Gjiknuri dhe deputeti Luan Rama, duke dale nga nje seance parlamentare, e cila eshte eshte nderprere pasi deputete te PD kane bllokuar foltoren e Kuvendit./FOTO: LSA

Ministrja e Shendetsise dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe Ministrja e Shtetit per Mbrojtjen e Sipermarrjes, Sonila Qato, duke dale nga nje seance parlamentare, e cila eshte eshte nderprere pasi deputete te PD kane bllokuar foltoren e Kuvendit./FOTO: LSA

/Oranews.tv/.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter