360 Gradë - Panariti pro Ramës për mbylljen e thertores: Por s’është çelësi i artë
12/10/2017 - 21:12

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti i ftuar në “360 Gradë” nga Artur Zheji në Ora News, megjithëse mbështet nismën e qeverisë për grumbullimin e thertoreve, thekson se nuk është vetëm ky problemi i sigurisë së ushqimi.

Panariti: Ky është një hap duhet përshëndetur. Mendoj se duhet të ishte ndërmarrë më përpara. Kryeministri i kishte të gjitha instrumentet. Që të paraqitet si çelësi i artë i zgjidhjes së problemeve i sigurisë ushqimore do të ishte një naivitet. Ky është një element i rëndësishëm. Siguria ushqimore nuk fillon dhe mbaron

Zheji: Është spektakël?

Panariti: Është spektakël.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter